NEYE İYİ GELİR?

Kayısı ve Kuru Kayısı Neye iyi Gelir?

kuru-kayısıDamaklarda bıraktığı tatlı lezzeti ile tanıdığımız bir yaz meyvesidir kayısı. Kayısı ve kayısı kuru oldukça sevilen yemişler içerisinde yer alır. Kayısı kurusu birçok doğal tedavi yönteminin doğal ilacıdır. Kayısı kurusu ile sağlık sorunlarına şifa arayan bir yazı ile birlikteyiz.

Şifalı bitkiler ailesinden kayısı daha doğrusu kayısı kurusunun faydaları nelerdir?

Kayısı kurusu en başta bağırsak faaliyetleri için iyi gelen şifalı bir bitkidir. Mide ve sindirim sistemi üzerinde etkin olan şifalı bitkiler arasında en bilineni olan kuru kayısı bağırsak kanseri tedavisinde kullanılan nadir yemişlerden biridir.

• On iki parmak bağırsağı ve mide ülseri hastalıklarının en etkin tedavi yöntemleri içerisinde yer alan kuru kayısı, bu hastalıkların oluşumunu önleme noktasında da etkindir.

Kuru kayısının faydaları içinden bir diğeri ise diş, kemik ve özellikle göz sağlığı üzerinde ki önemli etkileridir.

• Kalp kaslarını güçlendiren kayısı kalp rahatsızlıkları içinde önemli bir şifalı bitkidir.

• Cilt güzelliğinin en etkin bitkisel şifaları arasında yer alır kayısı. Kayısı içeriğine sahip pek çok kozmetik ürün bulunmaktadır. Kayısıdan elde edilmiş bitkisel kürler ise ev ortamında hazırladığınız mucize cilt ürünlerine dönüşebilir.

Kayısının faydaları içerisinden bir başka önemli olanı ise böbreklerde oluşan taşların oluşumunun engellenmesidir.

• Karaciğer rahatsızlıkları içinde oldukça etkin olan kayısı ve kayısı kurusu karaciğerde ki hasarların tedavisinde kullanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir