NEYE İYİ GELİR?

Nane Neye İyi Gelir?

Nane Neye İyi GelirNane keskin ve yakıcı kokusu ile ilk etapta ferahlama ve uyanış duygusunu hatırlatır. Nane yeşillikler içinde en gözde, tüketim konusunda en çok tercih edilenler arasındadır. Taze ve kuru nane olarak kullanılan, şifalı etkileri herkes tarafından bilinen doğal kaynaklardır. Doğada var oluş nedeni tamamen şifa dağıtmak olan nane, görevini kusursuz yerine getirmektedir. Mide bulantısı, yanma, ağrı, kramp süreçlerinde akla ilk gelen bitki olmaktadır. Öncelikle nane neye iyi gelir sorusu geçmiş yıllardan günümüze kadar sınırlarını kaldırmış, uzmanlar tarafından çok yönlü olduğu anlatılmıştır.

Geçmiş yıllarda baş ağrıları için nane yağından faydalanıldığını belirtmek isteriz. Kilo verme aşamalarında iştah kapatan kokusu ve tadı ile de, diyet süreçlerinde en yardımcı kaynaklar arasındadır. İnsanların çok eski yıllarda nanenin bir çok özelliğinden faydalandığı gerçeği göz ardı edilemez. Sindirim sisteminin düzenli çalışması için destek veren nane neye iyi gelir sorusunun cevaplarından biri de, ağrı kesici etkisidir diyebiliriz. Enfeksiyonların üstünde antiseptik içerdiği için mikrop öldürücü etkisi olmaktadır. Nane çayı ve nane yağı nane neye iyi gelir sorusunun yanıtı olacaktır.

Nane soğan, sarımsak ve sigaraya bağlı oluşan ağızdaki kokuyu absorte edecektir. Ayrıca nane faydaları soğuk algınlığı rahatsızlıklarında da kendini göstermektedir. Stres ve sinir gibi gerginliklerin azalmasında oldukça etkili olmaktadır. Ayrıca nane faydaları astım ağrılarını hafifletir ve nefes almayı kolaylaştırır. Alerjik öksürük için de tedavi edici olan nane faydaları antioksidan etkisiyle vücudu güçlendirecektir. C vitamini açısından son derece zengin olması da nanenin sofralarımızdan eksik olmamasını ve çayının da rahatlama amacıyla içilmesi tavsiye edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir