NEYE İYİ GELİR?

Tarçın Neye İyi Gelir?

tarçınHoş kokusu ile bin bir derde deva olan tarçın en sevilen baharatlar arasında yer alır. Tarçının faydaları nelerdir, tarçın nelere iyi gelir bu yazımızda bu konuya değineceğiz. Tarçın öncelikle bir doğal ilaçtır. Tarçın kabuğu ile bir çok hastalık uzun yıllarca tedavi edilmiştir. Şimdi tarçının yararları nelerdir bunlara tek tek değinelim.

Tarçının faydaları arasında en önemli olanı tarçının kolesterolü düşüren bir etkiye sahip olmasıdır.

Tarçın diyabet hastaları için de mucizevi bir bitkidir. 2. Tip diyabeti tedavi eden tarçın bu yönü ile şifalı bitkiler arasında yer alır.

• Tarçının en önemli özelliklerinden biri de kalp hastalıkları için önemli bir şifa kaynağı olmasıdır. Kalp hastalarının tarçını baharat olarak tüketmesi dahi son derece önemlidir.

• Kan ve lenf kanseri için tarçın tüketmek bu iki kanser türünde önleyici özellik gösterdiği için önem arz etmektedir.

Tarçın solunum rahatsızlıkları için de oldukça önemlidir. Solunum rahatsızlığı tedavisinde tarçın kullanımı sıklıkla başvurulan bitkisel bir tedavi yöntemdir.

• Tarçının beyin üzerinde ki olumlu etkileri ise onun bir diğer mucizesidir. Tarçının faydaları arasında yer alan bu özelliği beyin aktivitelerini artırması ile görülmektedir.

Tarçın hamilelik sonrasında emzirme döneminde anne sütünü artıran şifalı bitkiler arasında yer alır.

• Kanı incelten tarçın kan dolaşımını artırma noktasında önemli bir etkendir. Bu özelliği tarçının adet dönemlerinde kadınların ağrılarını azaltma noktasında etkin bir rol oynamasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir