NE İYİ GELİR?

Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?

reyhanBaş ağrısı özellikle kronikleşmiş baş ağrısı başlı başına büyük bir sağlık sorunudur. Baş ağrısı için pek çok ağrı kesici ilaç kullanılmaktadır. Fakat ilaçların vücudumuza yüklediği artık yükleri düşününce insanlar artık ilaç kullanmak yerine bitkisel tedavi yöntemleri tercih ediyorlar. İşte bu yazımızda bizlerde bitkisel tedavi yöntemleri içerisinde yer alan bir bitkiyi yazacağız baş ağrısı için bitkisel tedavi denilince akla ilk gelen reyhan bitkisidir.

Ballıbabagiller ailesinin hoş kokulu bitkisi reyhan birçok hasatlığın bitkisel tedavisi için kullanılan son derece etkili bir bitkidir. Reyhan hoş yaprakları ve hoş kokusu ile dilden dile dolanmış bir bitkidir. Reyhan bitkisi ile baş ağrılarına son vermek ise onun şifaları arasında yer almaktadır.

Reyhan baş ağrısı için bitkisel tedavi olarak nasıl uygulanır?

Baş ağrısı için bitkisel tedavi olarak kullanılan reyhan bitkisi eski çağlardan beri birkaç tedavi şekli ile kullanılır. Baş ağrısı çekilen esnada reyhan bitkisinin koklanması sağlanır. Baş ağrısı için reyhanın kokusu ağrı gidermek için yardımcı bir etmendir.

Bir başka tedavi yönteminde ise reyhan bitkisinin suyu ile baş yıkanır. Bunun için reyhanın kaynatıldığı su kullanılır. Baş ağrısı için bitkisel tedavi yöntemleri içerisinde reyhan suyu ile baş yıkamak çok eski yıllara dayanan bir geçmişe sahiptir.

Reyhan bitkisi baş ağrısı için bir diğer yöntemle içilerek tüketilir. Kaynatılan reyhan suyu bal ile tatlandırılır. Bal ile tatlandırılmış reyhan suyu içilerek baş ağrısının giderilmesine yardımcı olunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir