ZAYIFLATAN BİTKİLER

Sarımsak Çayı ve Zayıflama

sarımsak-çayı-ile-zayıflamaZayıflama konusunda birçok arayış içinde olan insanoğlu, bunun için en doğru yolun doğadan geçtiğinin farkına geçte olsa vardı. Zayıflatan bitkiler diye bir tabir ortaya çıktı. Bu bitkilerin birçoğunun sanıldığının aksine pek yararı olmasa da, başka bir çoğunluğunun da sanılandan daha fazla faydaları olduğu son dönemlerde kanıtlanmıştır. Son zamanların en fazla merak edilen konusu ise sarımsak çayı ile zayıflama konusudur.

Öncelikli olarak şunu belirtmek gerekir ki; sarımsak çayının zayıflama etkisi öyle sanıldığı kadar yüksek değildir. Evet, içeriğinde bulundurduğu allicin adlı bileşen sayesinde vücuttaki yağların yakımını hızlandırmaktadır. Lakin bu tek başına yeterli değildir. Sarımsak çayı eğer ki sporla birlikte eş olarak kullanılırsa mantıklı bir şekilde ilerleme kaydedilmiş olur. Tek başına pek de işe yarayacağını söyleyemeyiz. Yine de zayıflatan çaylar kategorisine almak size kalmış durumdadır. Biz yine de sarımsak çayı tarifini ve faydalarını anlatacağız.

Zayıflatan çaylar kategorisine “aldığınız” sarımsak çayını; bir su bardağı kadar suyun içinde bir ya da bir buçuk diş sarımsak kaynatılır. Su kaynadığı anda ocaktan indirilir ve içerisine bir çay kaşığı doğal bal ve az miktarda limon suyu ekleyerek tüketilir. Bu sayede sarımsak çayı ile zayıflama konusundaki ana materyalinizi elde etmiş olacaksınız.

Sarımsak çayının bilinen faydaları arasında; metabolizmanın hızlanmasını sağlar, açlığı bastırır, vücuda enerji verir, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, antioksidan deposu maiyetindedir.

Bu yazımızda sizlere sarımsak çayının özelliklerinden bahsettik. Tek başına pek de etkili olamayacağını da belirttiğimiz sarımsak çayını, diyetinizin yanında ya da sporunuzla birlikte uygulamanız daha fazla fayda sağlayacaktır.

Zayıflama yolunda karşılaşacağınız engeller sizi bu yoldan döndürmesin. Hayalini kurduğunuz sağlıklı ve fit bir vücuda kavuşmanız dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir