Bağırsak Kanserine Ne İyi Gelir?

bağırsak-kanserine-ne-iyi-gelirBu bölümde bağırsak kanseri için şifalı bitkilerden söz edeceğiz. Kanser vücudumuzdaki hücrelerin kontrolsüz biçimde çoğalıp azalması ve buna bağlı olarak vücudun çeşitli bölgelerine dağılması olarak nitelendirilebilir. Bağırsak kanserinin belirtileri olarak dışkılama alışkanlıklarında değişiklik, ishal kabızlık, dışkı çapının incelmesi, sıklaşmış gaz ağrıları vb. belirtiler gösterilebilir.

Bağırsak Kanseri İçin Bitkisel Tedavi

Bilindiği gibi hastalıkları alt etmede tıbbi tedavinin yanı sıra alternatif tıp olarak adlandırılan doğal bitkilerle tedavide büyük öneme sahiptir. Buna bağlı olarak bağırsak kanseri için şifalı bitkiler de bu kanseri yenmek için ihtiyaç duyulan önemli alternatiflerdir. Bağırsak kanseri için şifalı bitkiler listesine örnek vermek gerekirse buna anason, ayva, adaçayı, acıağaç, brokoli, çilek gibi bitkileri sıralamamız yanlış olmaz. Bu bitkilerle birlikte bağırsak kanseri için bitkisel tedavi uygulanabilir. Mesela anason hazmı kolaylaştırır ve iştahı açar aynı zamanda da yemeklere karşı duyulan tiksintiyi yok eder. Adaçayı ise mide ve bağırsakta oluşun gazların giderilmesine yardım eder. Mide bulantısını keser, sindirim sisteminin düzenli olarak çalışmasını sağlar. Ayva ince bağırsak iltihabını giderir, kanı temizler, kalp çarpıntısını dindirir ve vücudun rahatlamasını sağlar.

Bağırsak kanseri için bitkisel tedavi olarak süt de önemli bir besindir. Günde bir bardak süt tüketilmesi erkeklerde sık sık rastlanan bağırsak kanseri riskini azaltır. Süt sadece bağırsak kanserinin değil birçok kanser türünü önlemektedir. Ayrıca aspirin de bağırsak kanserine yakalanan hastaların ölüm riskini azaltmaktadır. Her gün bir aspirin içen hastaların ölüm riski yüzde 30 oranında azalmakta olduğu yapılan araştırmalar sonucunda ortaya konulmuştur. Aspirin bağırsak kanserin de etkili olan bir enzimi kontrol altına alarak hastalığın daha da ilerlemesini önlemektedir. Bilim adamları bağırsak kanserlerinin çoğunda etkili olan COX-2 enzimini baskılayarak oluşan tümörün büyümesini engellediğini belirtmişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir