NE İYİ GELİR?

Sinüzite Ne iyi Gelir?

sinüzite-ne-iyi-gelirSinüzit tedavisi yapılırken sinüzitin akut ya da kronik olmasına göre tedavi yöntemleri değişkenlik gösterir.

Sinüzit tedavisinde uygulanacak tedavi akut sinüzit ise medikal tedavi önem arz eder. Antibiyotikler buruna sıkılan lokal ve sistemik burun hava akımını aşan ilaçlar ve balgam sökücü öksürük kesici ilaçlarla tedavi yapılmaktadır. Çocuklar için 6 hafta tedaviye devam etmek gerekebilir.

Sinüzit tedavisi yapılırken kronik tedavi söz konusu olduğunda doktorlar duruma göre karar vereceklerdir. Bilgisayarlı tomografi çekilerek hastanın sinüzit rahatsızlığının derecesi ve tedavi şekli belirlenir. Sağlıklı burun fonksiyonlarına zarar vermeden sinüzit tedavisi endoskopik sinüs cerrahisinin alanıdır.

Sinüzite ne iyi gelir?

Prof. Saraçoğlu sinüzit tedavisinde yoğurt suyunu öneriyor. Yoğurt; suyunu bıraktığında o suyu bir bardağa doldurup içmek kısa bir süre sonra burun akıntılarının oluşmasına yol açacaktır. Günde 2 kez bu işlemi yapmak gerekiyor.

Sinüzite ne iyi gelir? Sorusuna bir diğer öneri kır papatyası. Kır papatyasını bir tencereye 2 bardak su ve bir avuç kır papatyası kaynatıp çıkan buharı solumak. 5 dakikadan 3 kez uygulamak ve bu süreci 1 hafta devam ettirmek burundaki sinüs kanallarının iltihaplanmasını giderecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir