BİTKİLER

Aloe Vera Nedir?

aloe-vera-nedirZambakgiller ailesine ait bir bit olan aloe vera kozmetik dünyası başta olmak üzere alternatif tıp ve kozmik bilimin odak noktasında. Mucizevi bir bitki olan aloe vera bitkisini inceliyoruz bugün sevgili Bitkisel Dermanlar okurları. Şifalı bitkiler içerisinde yer alan ve mucize içeriği ile pek çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılan aloe vera tam bir kozmik reçete. Aloe vera nedir, aloe veranın faydaları nelerdir, hep birlikte inceleyeceğiz.

Aloe vera nedir?

Aloe vera başta da söylediğimiz gibi zambakgiller ailesine ait yeşil bir bitkidir. Bu bitki iki ana kısımdan oluşuyor diyebiliriz. Sert yeşil dış kabuk ve bu kabuğun içinde yer alan jel kısmı ile aloe vera bitkisi iki kısma ayrılmaktadır. Aloe veranın faydaları genellikle jel kısmında yer almaktadır.  Aloe veranın jel kısmı içerik yönü ile hayli zengin olmakta; 18 amino asit çeşidi, 12 vitamin ve bunların yanı sıra 20 mineral ile aloe veranın faydaları jel kısmı ile baş gösteriyor.

Şifalı bitkiler ailesinin zambakgiller familyasına üye aloe vera nedir, genel hatları ile içeriği nelerdir bugün sizlere kısaca bilgi vermek istedik. Aloe vera hakkında tüm bilinmeyenler sonraki yazılarımızda sizlerle olacak sevgili okurlarımız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir