BİTKİLER

Havayı Temizleyen Ev Bitkileri: Antoryum

antoryumBugün etrafımızda yer alan her şeyin etrafa zehirli gazlar yaydığını bilmeniz gerekiyor. Sıvı sabununuzdan tutunda ayakkabı boyanıza, mobilyanıza perdenize halınıza varana kadar her şey sağlığınızı tehdit ediyor. Kanserojen maddeler içeren pek çok eşya hayatımızda! Teknolojinin hayatımıza kattığı ürünleri saymaya dahi gerek yok. Bugün bir bilgisayar, bir cep telefonu bir televizyon yaşadığımız alanların en büyük düşmanları. Bitkisel Dermanlar ailesi olarak yeni bir yazı dizisine imza atmaya karar verdik. Havayı temizleyen ev bitkileri ile yaşadığımız alanları yenilemeye çalışacağız.

Ev bitkileri ile tehlikeli gazları yok etmek!

Pek çok saksı bitkisinin zararlı ışınları ve gazları emdiğini biliyor muydunuz? Bu konu ile ilgili ilk bitkimiz ise antoryum. Antoryum beyaz, pembe ve kırmızı renkte çiçekler açan bir saksı bitkisidir. Antoryum çiçeği halk tarafında flamingo, büyük flamingo çiçeği olarak da bilinmektedir.

Antoryum nasıl yetiştirilir?

Bol ışık seven antoryum bitkisi için en uygun yaşam alanı hafif perdeden sızan güneş ışınlarının değdiği alandır. Bunun için perde arkalarında cam önleri oldukça ideal alanlardır. Soğuktan korunması gereken antoryum için ısının 10 ve 24 derece arasında olması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir