BİTKİSEL YAĞLAR

Bebekler İçin Bitkisel Yağlar

bebekler-için-bitkisel-yağlarİnsan yaşam evrelerinin hem en kolay adapte olan hem de en hassas önemidir bebeklik dönemi. Bebeklerimiz için hem her şeyin en iyisini isteriz hem de onlar hiçbir şeyden zarar görmesin isteriz. Bu nedenle bebekler için kullanacağımız ürünler de hayatımızda oldukça önemli bir yere sahiptir. Bugün sizlerle bebekler için bitkisel yağlar konusuna değineceğiz. Bebekler yaşama adapte evrelerinde pek çok sorun ile karşılaşırlar, 9 aylık anne karnı yaşamından sonra dış yaşama adapte olmak çokta kolay değildir. Pişikler, gazlar bebekleri en çok rahatsız eden durumların başında yer alır.

Bebek için bitkisel yağ; elma yağı

Elma yağı bebekler üzerinde gaz giderici bir etkiye sahiptir. Bebeğinizin karın bölgesine birkaç damla elma yağı ile masaj yapmanız bebeğinize gaz giderici yönünde bir etki yapacaktır.

Bebekler için bitkisel yağ sınıfında ilk aklımıza gelen elma yağının faydaları sadece bu kadarla da sınırlı kalmıyor. Elma yağı bebekler için aynı zamanda soğuk algınlığı grip dönemlerinde de kullanılmaktadır. Nitekim elma yağı ile bebeğinizin sırt bölgesine, ayaklarına ve karnına masaj yapmanız bebeğiniz için oldukça iyi gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir