BİTKİLER

Hayıt Tohumu

hayıt-tohumuHayıt tohumu kadınlar için mükemmel bir bitki. Özellikle menopoza giren kadınlar için oldukça faydalı olan Hayıt tohumu birçok rahatsızlığı önleyici etkisi ile biliniyor. Mesela Hayıt tohumu kadınlarda adet düzeltici özeliğinin yanında hem idrar söktürücü özelliği vardır hem de sancı kesici özelliğine sahiptir. Hayıt tohumu en çok kadınların düzensiz adet periyotlarını düzeltme etkisi ile bilinen bir tohumdur.

Uykusuzluk çekiyorsanız çözüm yine hayıt tohumu olacaktır.

Hayıt tohumunun faydası adet sancısı çeken kadınların sancılarını hafifletir ve adet öncesi oluşan psikolojik rahatsızlıkları önler. Hormon dengeleyici olarak da bilinen Hayıt tohumunun faydası ya da faydaları bunlarla sınırlı değil. Hayıt tohumunun faydası denince ilk akla gelen sancı kesici özelliği. Bu yararlı bitki aynı zamanda kaslarda oluşabilecek krampları da önler. Hayıt tohumunun faydası olarak depresyona giren kişilerde rahatlama etkisi yaratmak gösterilebilir.

Peki hayıt tohumu tüm bunları nasıl başarıyor?

Doğanın bir mucizesi olan bu tohum özellikle kadınlarda hormon dengeleyici bir takım etkilere sahip. İçindeki biyo-kimyasal bileşikler kadınlarda daha çok olmak üzere hipofiz bezi üzerinde bazı etkiler gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir