NE İYİ GELİR?

Kabızlığa Ne İyi Gelir?

kabızlığa-ne-iyi-gelirKabızlık, yetersiz bağırsak hareketlerinin sonucunda oluşan dışkılama zorluğu olarak tarif edilebilecek olan Kabızlık rahatsızlık verici bir sağlık sorunudur. Kabızlık genel olarak şeker hastalarında çok görülmekle beraber tiroid bezinin fonksiyonlarını tam olarak yerine getirmemesi sonucu da oluşabilir. Kabızlık başka bir hastalığı tedavi etmek amacı ile alınan ilaçların yan etkisi olarak da görülebilir. Kabızlık beraberinde karın ağrısı şişkinlik nefes almada zorluk sıkıntı halsizlik başlıca belirtilerdir.

Kabızlığa ne iyi gelir?

Kabızlığa ne iyi gelir sorusu merak konusu. Kabızlığa ne iyi gelir sorusuna bitkisel çözümlerle yaklaşan Profesör Saraçoğlu özellikle topak topak dışkılayanlar için veya keçi dışkısı şeklinde dışkılayanlar için bitkisel bir kür öneriyor.

 Kabızlığa ne iyi gelir sorusuna cevap veren Prof. Saraçoğlu kabızlık rahatsızlığı çekenlerin şeftaliden uzak durması gerektiğini belirtiyor ve acı baharat tüketen kilolular fazla sarımsak ve fazla domates tüketenlere bu alışkanlıklarını bırakmaları gerektiğini öneriyor ve çinko içerikli bebek pudrası öneriyor. Bu uygulamadan önce banyo yapmak şart.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir