BİTKİLER

Karabaş Otu ve Karabaş Otunun Faydaları

karabaş-otuLatince adı Lavandula Stoechas olan ballıbabagiller ailesinin mucizevi bir ferdi olan karabaş otu ve karabaş otunun faydaları ile birlikteyiz. Karabaş otu mor lila ve mavi tonlarında çiçekleri olan hoş görünümlü bir bitkidir. Oldukça önemli faydaları olan karabaş otu şifalı bitkiler arasında önemli bir yere sahiptir. Karabaş otunun yararları arasında ölümcül hastalıklar ile gösterdiği mücadelelerde yer almaktadır.

Karabaş otunun yararları;

Karabaş otu kanser hastalığını önleyici olan şifalı bitkiler arasında yer almaktadır. Birçok kanser çeşidi için bitkisel bir derman olan karabaş otu özellikle beyin kanseri için tümör büyümesini engellemesi ile önem arz etmektedir.

• Birçok şifalı bitki kanser hastalığını önlem noktasında etki yaparken karabaş otu kanser hastalığının tedavisinde kullanılan şifalı bitkiler arasında yer alır.

Karabaş otunun faydaları arasında ağrı kesici özelliği olması da yer almaktadır. Özellikle baş ağrıları için karabaş otu oldukça iyi bir seçim olacaktır.

Karabaş otunun yararları arasında balgam söktürücü olması bir diğer özelliği arasında yer almaktadır.

• Uykusuzluk problemi çekenle için karabaş otu iyi bir bitkisel çözüm olacaktır.

Karabaş otu aynı zamanda egzama hastalığı çekenler için de oldukça iyi bir şifalı ottur.

Karabaş otunu nasıl kullanırız?

Karabaş otu çay şeklinde tüketilmektedir. Karabaş otu bir çay kaşığı kadar bir fincan su ile kaynatılarak içilir. Bu çay kanser başta olmak üzere bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan şifalı bir bitkidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir