BİTKİLER

Lavanta Çayı Nasıl Demlenir?

lavanta-çayı-nasıl-demlenirLavanta çayı Profesör Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun ısrarla önerdiği bir kürdür. Yüzlerce faydası olan Lavanta çayı gribe karşı bulunmaz bir nimettir diyen Profesör Dr. İbrahim Saraçoğlu bir kaynar tencereye bir iki tutam lavanta bitkisi atılırsa evdeki tüm mikropları kıracağından bahsediyor. Havadaki mikropları öldüren lavanta bitkisi aynı zamanda tüm odada hoş bir koku yayıyor.

Lavanta çayı ses kısıklığına da iyi geliyor. Demlenen çay karaciğer yağlanmasını önlüyor. Cildinizi güzelleştiriyor.

Sivilceleri olan bayanlar kaynayan tencereye atılmış lavanta bitkisinin karışımından çıkan buhara sivilceler birkaç dakika tutulursa sivilceler yok oluyor.

Lavanta çayı sabah aç karna içildiğinde hafif bir kahvaltı ile günde 1 saatlik yürüyüşle desteklendiğinde sizlerin fazla kilolarınızı da alabilir.

Lavanta çayı zayıflatıyor!

Lavanta çayı içerek ayda 7 kilo veren bayanların sayısı az değil. Sadece lavanta çayı içerek ve günde 1 saat tempolu yürüyüş yaparak ayda 7 kilo verilebilir.

Lavanta çayı nasıl demlenir?

Lavanta çayı nasıl demlenir sorusu şöyle cevaplanabilir. Sıradan çay demlemek gibi kaynattığınız suya bir veya iki tutam lavanta çayı atacaksınız ve altını kapatacaksınız. 5 dakika çayın demlenmesini bekleyeceksiniz. Lavanta çayı nasıl demlenir sorusuna cevap olarak şunu da ekleyelim. Tatlandırıcı olarak demlediğiniz çaya bir kaşık bal ekleyebilirsiniz ve afiyetle içebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir