BİTKİLER

Papatya Çayı Nasıl Yapılır?

papatya-çayı-nasıl-yapılırPapatya çayı papatyagiller ailesinin en gözde bitkisinin demlenmesiyle elde edilen çaya verilen addır. Papatya çayı çok yönlü faydaları ile birçok derde deva olan çok fonksiyonlu bir çaydır. Papatya çayı içmek gazınızdan kurtulmanıza yardım eder. En yoğun şikayetlerden biri olan şişkinliğe iyi gelir. Sindirim sistemimizle dost olan papatya çayı mide yanması mide ekşimesi gibi birçok rahatsızlığı önler. Korkulu rüyalarımız olan mide kramplarına yakalanmamak için papatya çayı tüketmeniz yararlı olacaktır.

Papatya çayı içerdiği Alfabisabolol maddesi ile mide ülserine karşı çok yararlıdır. Papatya çayı aynı zamanda uykusuzluk problemi olanlar ve sinüzit rahatsızlığı olanlar tarafından tüketilmelidir.

Papatya çayı nasıl yapılır?

Papatya çayı nasıl yapılır sorusunun cevabı basittir. Bir çorba kaşığı papatyayı kaynatmış olduğunuz bir su bardağı ölçüsündeki kaynar suya atıp 10 dakika beklemeniz ve süzgeçle suyu süzmeniz yeterlidir.

Papatya çayının faydalarını duyan herkesin merak ettiği papatya çayı nasıl yapılır sorusuna bir cevap daha ekleyelim. Narin papatyaları su kaynarken boşaltmayınız. Kaynamış suyun altını kapattıktan sonra ekleyip bekleyiniz. Eğer papatya bitkisini de kaynatırsanız yarar göremezsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir