BİTKİLER

Maş Fasulyesi Faydaları

maş-fasülyesi-faydaları

Mini taneleri ile bezelyeyi andıran lezzeti ile pek çok yiyeceğe konuk olan maş fasulyesi bugün konuğumuz oluyor. Maş fasulyesi ülkemizde çok fazla bilinmeyen ama son derece leziz ve sağlıklı bir fasulye türüdür. Büyük marketlerde ve aktarlarda rahatlıkla bulacağınız maş fasulyesi şeker ve bağırsak sorunları için hayli etkili bir ilaçtır. Maş fasulyesi faydaları hakkında hazırladığımız yazımızdan oldukça değerli bilgiler elde edeceksiniz. Sizlere biran önce maş fasulyesini sofralarınıza konuk etmenizi öneriyoruz.  Maş fasulyesi ülkemizde toroslarda yetişen bir fasulye türüdür. Salata ve piyaz olarak rahatlıkla tüketebileceğiniz maş fasulyesi oldukça lezizdir. Gelelim maş fasulyesinin faydaları konusuna.

Maş fasulyesi faydaları;

Bağırsak sorunu yaşayanlar için bir mucize! Maş fasulyesi ile bağırsak problemleriniz son buluyor. Maş fasulyesi bağırsak düzenleyici olarak bilinen ama ülkemizde çok az bilinen bitkisel bir devadır.

Şeker sorunuz mu var? O zaman maş fasulyesi ile bir an önce tanışmalısınız! Maş fasulyesi şeker hastaları için önemli bir tedavi aracıdır.

Maş fasulyesinin önemli özelliklerinden biri de onun bir hücre yenileyici olmasıdır.

Yüksek oranda protein içeren maş fasulyesi iyi bir lif kaynağıdır.

Maş fasulyesini nasıl kullanabilirim?

Öncelikli olarak maş fasulyesini salata ve piyazlarınız için kullanabilirsiniz. Maş fasulyesini haşlayarak rahatlıkla yeşilliklerle bir arada salata olarak tüketebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir