BİTKİLER

Melisa Çayı Nasıl Demlenir?

melisa-çayı-nasıl-demlenirMelisa çayı şifa gücü olan çaylardan biridir. Eğer uykusuzluk çekiyorsanız limonla birlikte melisa çayı tüketmeniz sizleri rahatlatacaktır. Sakinleştirici özelliği olan melisa çayı kas gevşetici özelliği ile sinirlerinizi yatıştıracaktır. Melisa çayı özellikle limonla birlikte alındığında yatıştırıcı etkisini daha fazla gösterir.

Melisa çayı gevşetici etkisi ile hem kaslarınızı gevşetecek hem de rahat bir uyku çekmenize yardım edecektir.

Melisa çayı halk arasında limon otu olarak da bilinir.

Melisa çayı tüketirken taze meyvelerle birlikte de tüketilebilir. Mide dostu olan bu çayın mide ağrısı mide yanması gibi rahatsızlıklarda faydalı etkisi görülmüştür.

Melisa çayı nasıl demlenir

Doğadaki en şifalı bitkiler arasında bulunan melisa bitkisini duyanlar acaba Melisa çayı nasıl demlenir diye merak edebilirler.

Melisa çayı nasıl demlenir merak edenler için şunu da eklemekte fayda var. Melisa çayı tek başına tüketilebildiği gibi içine limon eklenerek de tüketilebilmektedir. Kaynattığınız bir bardak suyun içine bir tutam melisa bitkisi katmanız ve 10 dakika demlenmesini beklemeniz gerekir. İyice demlenen melisa çayına dilerseniz tatlandırıcı olarak bir kaşık bal ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir