BİTKİLER

Papatya Çayı

papatya-çayıProfesör Dr. İbrahim Saraçoğlu Papatya çayı hakkında çok önemli bilgiler veriyor. Saraçoğlu bitkileri inceleyen ve bu uğurda ömür harcamış bir akademik kimliğe sahip değerli bir insan. Papatya çayı hakkında çok olumlu şeyler anlatan Saraçoğlu özellikle sinüzit rahatsızlığı olanlar için Papatya çayı bitkisel bir çözümdür diyor.

Papatya çayı eczanelerden aktarlardan kolayca temin edilebilir. Özellikle aktarlardan alacağınız papatya çayı raf ömrü 1 yılı geçmemiş olmalıdır. Papatya çayı ayrıca depresyona da iyi gelmektedir. Papatya çayı özellikle regl döneminde kadınlarda oluşabilecek baş ağrılarını da gidermektedir. Midenizle ilgili şikayetleriniz varsa sizlere yine bu çayı önerebiliriz. Mide krampları bağırsaklarda meydana gelen krampları gideren bu çayın şifası içinde barındırdığı biyokimyasal maddelerdir. Papatya çiçeklerinde var olan Alfabisabolol maddesi özellikle mide şikayetleri çeken ya da mide ülserine yakalanan kişiler için şifa kaynağı. Eczanelerden alacağınız bu çayı siyah çay gibi demler ve günde bir bardak içerseniz etkilerini yavaş yavaş göreceksiniz.

Sinüzit rahatsızlığı olanlara da şifa kaynağı olan papatya bitkisi günümüzde şifalı bitkiler arasında en önemli bitkilerden biri olarak kullanılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir