BİTKİSEL KÜRLER

Ağız Kokusu İçin Bitkisel Kür Yapılışı

ağız-kokusu-için-bitkisel-kürPek çok nedeni olabilen fakat karşı karşıya kalındığı zaman son derece can sıkıcı bir sorun haline gelebilen bir rahatsızlıktır ağız kokusu. Ağız kokusu ile mücadele ederken sosyal yaşam içinde insan dışlanma korkusu ile de mücadele etmektedir. Daha önce birkaç yazımızda da ağız kokusu ile mücadele etmenin yollarından bahsetmiştik. Bugün yeniden ağız kokusunun nedenlerini, bu nedenleri ortadan kaldırmayı aynı zamanda da ağız kokusu için şifalı bitkiler konusunu işleyeceğiz. Ağız kokusu için şifayı bitkilerde aramak oldukça mantıklı bir karar olacaktır. Nitekim ağız kokusu için gargara türü ilaçların pek çoğunun içeriğinde alkol türü katkı maddeleri bulunmaktadır. Bu tür maddeler ise ağız kokusunun kısa süreli olarak ortadan kalkmasını sağlasa da daha sonra ağız kokusu artan bir şekilde hastayı rahatsız etmeye devam etmektedir.

Ağız kokusu birçok doktorun üstünde durduğu olguya dayanarak söylüyoruz ki genellikle boğaz ve bademcik iltihaplanmasından kaynaklı olmaktadır. Bu gibi durumlarda ağız kokusunun kaynağının ortadan kaldırılması için boğaz ve bademcik tedavisi yapılması gerekmektedir. Çürümüş ve bakımsız diş yapısını ortadan kaldırmak da ağız kokusunu ortadan kaldırmak için gerekli bir durumdur.

Ağız Kokusu İçin Bitkisel Kürler

Ağız kokusu ile mücadelenin bir de bitkisel yönü var. Ağız kokusu için bitkisel kürler bu konuda sorun yaşayanlar için en etkili silahlar arasında yer almaktadır. Ağız kokusu için şifalı bitkiler ile elde edilmiş bu kürler hem sağlık açısından bir tehdit oluşturmamakta hem de herkesin rahatlıkla uygulayabileceği yöntem olmaktadırlar.

Ağız Kokusu İçin Naneli Bitkisel Kür Malzemeleri

  • 1 tatlı kaşığı kadar nane
  • 1 tatlı kaşığı kadar biberiye
  • 2 su bardağı ile kaynamış su

Ağız Kokusu İçin Bitkisel Kür Yapılışı

Nane ve biberiyeden elde ettiğiniz karışımı kaynamış suya atın ve demlenmesini bekleyin. Çayın demlenmesi yaklaşık 10 dakika kadar sürmektedir. Soğuyan çayı kullanmadan önce rahatlıkla çalkalayabileceğiniz bir kabın içine alın. Ağız kokusu için şifalı bitkiler kullanılarak yapılan bu bitkisel kürü gün içinde gargara yaparak kullanmalısınız. Kullanmadan önce şişeyi çalkalayıp ağzınızda gargara yapıp tükürmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir