Bitkisel Kürler İle Akne Tedavisi

bitkisel-kürler-ile-akne-tedavisiİnsan vücudunda genellikle yüz çevresinde, sırt çevresinde ve göğüs çevresinde oluşan akne ilk olarak ucu siyah gözenekli çok küçük noktalar şeklinde görülmektedir. Daha sonra ise akne görüntüsü içi irin dolu bezelere dönüşür. Büyüme özelliği bulunan akne özellikle görünür bir alanda çıkmış ise son derece rahatsız bir görüntüye neden olabilir. Bugün sizlerle bitkisel kürler ile akne tedavisi konusunu işleyeceğiz. Akne için şifalı bitkiler kullanılarak elde edilen bu kürler ile canınızı sıkan akne görüntülerinden uzaklaşmanız mümkün olabilecektir. Akne için bitkisel kür tarifine geçmeden önce akne nedenleri üzerinde duralım.

Akne Nedenleri Nelerdir?

  • Ergenlik dönemi akne tedavisine en çok ihtiyaç duyulan dönemdir. Çoğu zaman geçici olsa da ergenlik döneminde oldukça fazla akne sorunu yaşanmaktadır. Ergenlik gözeneklerin en çok genişleyip yağ salgısı yaptığı döneme denk gelir. Bu nedenle akne ergenlik döneminde kaçınılmaz hal alır.
  • Beslenme ise akne oluşumuna neden olan bir diğer etkendir. Akne oluşumu yediklerimiz ile doğrudan alakalıdır. Çok yağlı yiyecekler tüketmek akne oluşması için adeta ortam hazırlamaktır. Yağsız yiyecekler tüketerek akne oluşuma engel olabiliriz.

Akne Tedavisi İçin Bitkisel Kür

Civanperçemi bitkisi ve mayıs papatyası bitkisi ile hazırlanacak olan bitkisel kür akne tedavisi aşamasında oldukça etkili olacaktır. Bu kür uygulanıyorken öncelikli olarak mayıs papatyası ile bir kaynamış su hazırlayın. Kaynamış suya başınıza havlu tutarak buhar banyosu yapın. Gözeneklerinizin açılmasına neden olacak olan mayıs papatyası kürü 10 dakika da cildinizin rahatlamasını sağlayacaktır. 10 dakika sonra ise soğuk bir su ile cildinizi yıkayın. Cildinizi daha sonra civanperçemi otu ile demlenmiş çaydan elde edilen su ile yıkıyorsunuz. Bu bitkisel kür akne oluşumunu cildinizden yok edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir