BİTKİSEL KÜRLER

Ayak Mantarı İçin Bitkisel Kür

ayak-mantarı-için-bitkisel-kürAyakta, topuk kısmında ve parmak kısmında döküntü, kızarıklık, tahriş ve kaşıntı ile beraber gelen bir hastalıktır ayak mantarı. Ayak mantarı konusunda oldukça çok kişi şikayet içerisindedir. Bir mantar türünden kaynaklı olarak hayatımıza dahil olan ayak mantarı son kaşıntı duygusu yaratması ile birlikte çekilmez bir hal alır. Bu yazımızda sizlerle ayak mantarı neden oluşur, ayak mantarı nedenleri nelerdir bunlara değineceğiz. Ayrıca ayak mantarı rahatsızlığının bitkisel çözümleri de konumuzun içerisinde bulacağınız önemli detaylar.

Ayak Mantarı Nedenleri

Ayak mantarı oluşumunun en önemli nedeni iplik mantarıdır. İplik mantarı saç ve deride yaşam bulan bir canlı türüdür. Yaşam alanı için kendine özellikle nemli ortamları seçen iplik mantarı ıslak veya nemli terlikte ve ayakkabıda son derece kolay yaşayabilmektedir. Bu yaşam alanlarından da ayaklarımıza musallat olan iplik mantarı hayatımızı kabusa çevirebilmektedir. Öncelikli olarak iplik mantarının oluşumunu önlemek için onun rahat yaşam bulabildiği alanları engellemek gerekmektedir. Terli ve nemli ayakkabıları hemen kurutmak yapılabilecek en doğru hareket olacaktır. Ayak mantarı hastalığına yakalanan kişilerin ayak derisinin savunma mekanizmasını yitirdiği ve zayıfladığı görülmektedir.

Ayak Mantarı İçin Bitkisel Kür

Çay ağacı yağı ile yapılan bir kür ayak mantarı ile savaş noktasında son derece etkili olmaktadır. Çay ağacı yağı mantar üzerinde etkili olduğu kadar virüsler üzerinde de oldukça etkilidir. Çay ağacı yağı kürü ile ayak mantarı kabusuna son vermeniz için sizlere ayak mantarı için bitkisel kür yapılışını anlatıyoruz; 3 litre kaynamış su içine 15 damla çay ağacı yağı damlatıyoruz.  Karışımı çalkalayarak ayak banyosu yapıyoruz.  10 dakika kadar ayak banyosu yapmanız yeterli olacaktır. Çay ağacı yağını uygun vakitlerinizde bir pamuk yardımı ile mantarlı bölgeye sürmenizde oldukça işe yarayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir