BİTKİSEL KÜRLER

Kırışıklık İçin Bitkisel Maske

kırışıklıklar-için-bitkisel-maskeNe kadar dikkat edilirse edilsin kırışıklık bir gün herkesin makus talihi olacaktır. Fakat ilerleyen yaşa meydan okuma hiç şüphesiz bizlerin elinde. İlerleyen yaşa meydan okumak için kullanılan yöntemlerden biri olan bitkisel maskeler bugün ki yazımızın ana temasını oluşturuyor. Bitkisel kürler kırışıklıkları önlemenin yanı sıra oluşmuş olan kırışıklıkları da düzenli kullanım sonrasında hayatımızdan uzaklaştırıyor. Kırışıklıklar için bitkisel maske tarifleri içerisinde yer alan etkin bir kür ile birlikteyiz bugün.

Kırışıklıklar İçin Bitkisel Maske Malzemeleri

  • Öküzgözü
  • Papatya
  • Yabangülü
  • Kılıç otu
  • Gül
  • Ebegümeci
  • Sinirotu
  • Yabani Kekik

Kırışıklıklar için bitkisel maske malzemelerinin hepsinden birer tutam alarak bir kabın içerisine konuyor. Pek çok şifalı bitki kullanılarak yapılan bu kür için ihtiyacımız olan bir diğer madde ise su. Birer tutam alıp koyduğumuz öküzgözü bitkisi, papatya bitkisi, yabangülü bitkisi, kılıç otu bitkisi, gül, ebegümeci, sinirotu, yabani kekik otlarının üzerine yaklaşık 5 su bardağı kadar su ekliyoruz ve kaynamaya bırakıyoruz. Bitkili su kaynadıktan sonra soğuması için kenarı alın ve bekletin. Kırışıklıklar için bitkisel maske olarak hazırladığımız bu kürü bir pamuk yardımı ile cildimize uyguluyoruz. Yüzümüz için kullanılmasında herhangi bir sorun olmayan bu bitkisel kür yüz, alın ve boyun kırışıklığı için birebir.

Yüz ve alın çevresinde zaman içerisinde oluşan kırışıklıklar ile estetik ve kozmetik yöntemlerle savaşmadan önce mutlaka bitkisel yollar denemelisiniz. Bu yöntemler kırışıklıkların oluşmasını önleyebileceği gibi aynı zamanda oluşmuş kırışıkların izlerini de giderek azaltmaktadırlar. Kırışıklıklar için bitkisel maske tarifleri için yeni yazılarımız ile sizlerle olmaya devam edeceğiz. Güzelliğiniz sırrını bitkilerden alsın diyoruz. Çözümün her daim doğada saklı olduğu düşüncesi ile bizden ayrılmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir