BİTKİSEL KÜRLER

Kırışıklıklar İçin Çilek Maskesi

kırışıklıklar-için-çilek-maskesiÇileğin cilt için oldukça faydalı olduğunu hepimiz biliyoruz artık. Oldukça ünlü markalar çileğin yer aldığı içeriğe sahip cilt ürünleri çıkarıyorlar. Peki çilekten faydalanmak için sadece bu ürünlere mi muhtacız? Tabiî ki hayır oldukça düşük bütçelerle evde çilek maskesi yapmakta hayli mümkün. Bugün sizlerle evde çilek maskesi nasıl yapılır bunu konuşacağız. Çileğin içeriğinde bulunan salisilik asit cilt için özellikle yüz için son derece faydalı bir kaynaktır. Salisilik asit cilt üzerinde mucize etkiler yapar. Çileğin içeriğinde de bu madde hayli fazladır.

Evde çilek maskesi yapımı;

Çilek maskesi yapımı için bize 2 adet büyük boy çilek gerekli, kaymağa ihtiyacımız var ama eğer kaymak bulamıyorsanız kaymak yerine kullanılabilecek olan süzme yoğurtta faydalı olacaktır. Yoğurt veya kaymaktan 1 tatlı kaşığı olması yeterlidir. Yine doğal olması şartı ile 1 tatlı kaşığı bal ve son olarak da gülsuyuna ihtiyacımız var.

Evde çilek maskesi yapılışı;

2 adet çileğimizi eziyoruz içine balı ve kaymağı katıyoruz. Bu malzemeleri iyice karıştırıyoruz. Elde edilen maske oldukça katı bir maskedir. Bu maskeyi genellikle göz çevresi başta olmak üzere yüzümüze uyguluyoruz. Cilt için çilek maskesi yapımımız bu şekilde. İstediğiniz zaman bu maskeyi yapıp yüzünüze uygulayabilirsiniz. Maskeyi yüzünüzden gülsuyu kullanarak çıkarmanızı öneriyoruz. Gülsuyu ile çıkan maske pürüzsüz bir cilt görüntüsüne kavuşmanızı sağlayacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir