DİYETLER

Selülite Diyeti İle Selülitle Mücadele

selülit-diyetiKadınların en büyük kabusu hiç şüphe yok ki selülit. Portakal görünümünde ki bir bedene sahip olmak tam bir çile. Selülit ile mücadele noktasında kadınlar büyük bir çaba sarf ediyor. Selülite ne iyi geliyor? Selülit nasıl tedavi edilir? Selülite iyi gelen bitkiler nelerdir? Selülit için diyet uygulanır mı? Selülit diyeti son yıllarda sıklıkla duyduğunuz bir diyet türü. Aklınızda selülit diyeti ile ilgili soru işaretleri yer alabilir. Selülit diyeti ile nasıl başarı yakalanır, selülit diyeti nasıl uygulanmalıdır bütün bu sorularınızın cevabı bu yazımızda sizlerle olacak. İşte sizleri portakal kabuğu görünümünden kurtaracak olan meşhur selülit diyeti! Doğru beslenerek sizlerde selülitlerinize veda etmek istiyorsanız selülit diyeti asla kaçırmamanız gereken bir diyet seçeneği.

Selülitlerden kurtulmak için adım adım uygulamalar;

  1. Bol su tüketimi selülit oluşumun en önemli engelleyicisi olacaktır. Su tüketimini düzenli ve çok yaptığınız zaman selülitlerinizin görünümünde düzelme ve azalma gözle görünür bir şekilde fark edilecektir.
  2. Ve bol limonlu salata! Salata zaten bütün diyetlerin vazgeçilmezi olmakla birlikte limonlu salata hiç şüphe yok ki selülitleriniz için büyük bir düşman olacak.
  3. Vitaminlerin en önemlilerinden biri olan C vitamini tam bir selülit yok edicidir. C vitamini bol olan meyve ve sebzelerin tüketimine önem vermeniz sizleri selülitlerinizden kurtulmaya daha çok yaklaştıracaktır.
  4. Bol C vitaminli yiyecekler içerisinde yer alan kivi, limon, portakal, mandalina, elma, şeftali tüketimini artırmanız selülitleri sizden giderek uzaklaştıracak. C vitamini yoğunluğuna sahip olan biber ise asla aksatmamanız gereken bir besin.
  5. Et tüketimi de çok önemli. Özellikle hormonsuz ve organik et tüketmek selülit tedavisi için hayli önemli. Protein varlığı selülit için son derece önemlidir. Selülitlerinizden kurtulmak için özellikle hayvansal proteinli besinlere daha çok önem vermelisiniz.
  6. Tuzdan uzak duruyoruz! Tuz selülitleriniz için tam bir dosttur. Tuz tüketimi selülit ile mücadele noktasında mutlaka ama mutlaka azaltılmalıdır.
  7. Hayvansal yağlardan uzak duruyoruz, olabildiğince bitkisel yağlara önem veriyoruz.
  8. Kızartılmış besinler özellikle yağlı kızartmalar, kavurmalar, yağlı besinler mutlaka kaçmanız gereken besinler olmalı.
  9. Alkol kesinlikle yasak! Alkol kullanımı mutlaka ortadan kaldırılmalıdır. Selülitlerden kurtulmanın en önemli maddelerinden biri alkolden uzak kalmaktır.

Selülit Diyeti

Günde 2 veya 2,5 litre su mutlaka alınacak.

Ortalama 750 ml C vitamini mutlaka alınmalı

Sabah Kahvaltısı

Tuzsuz peynir yanında 2 dilim kadar kepek ekmeği söğüş doğranmış domates salatalık ve biber. Yiyecekler hazırlanırken tuzdan uzak durmak şart!

Öğle Yemeği

Bir yemek tabağı ile sebze yemeği yanında bir kase ile yoğurt ve 2 dilim kepek ekmeği. Selülit diyeti içinde öğle yemeğinde bol yeşillikli ve çok bol limonlu salata tüketilmelidir.

Ara Öğün

Bol C vitamini bulunan bir meyve kivi ya da şeftali olabilir.

Akşam Yemeği

Haftalık olarak akşam yemeğini ayıralım. Haftada 3 gün balık tüketin. Haftanın 3 günü yaklaşık 400 gram kadar balık yanında 1 dilim kepekli ekmeği ve bol limonlu salata. Haftanın 2 günü kırmızı et tüketin. 1 dili kepek ekmeği ve bol limonlu salatanın yanında 2 gün kırmızı et tüketin yaklaşık 200 gram olsun. 2 günde tavuk tüketin. Bol limonlu salata ve 1 dilim kepek ekmeğinin yanında tavuk tüketin. Tavuk 200 gram kadar olsun ve derisini yemeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir