BİTKİSEL KÜRLER

İdrar Taşları İçin Bitkisel Kürler

idrar-taşları-için-bitkisel-kürBirçok nedene bağlı olarak idrar taşları sessizce idrar yollarına ve böbreklerde birikebilen maddelerdir. Bu birikme esasında insanlar çoğu zaman hiçbir şey hissetmezler. Bazı kişilerde ise oluşu esnasında ve oluşum sonrasında bel ağrıları oluşabilmektedir. İdrara taşları sırt ve belde oluşan ağrılar ile belirti gösteren bir hastalık türüdür. Bugün sizlerle idrar taşları için bitkisel kürler paylaşacağız. İdrar taşları için bitkisel kürler konusuna değinmeden önce idrar taşları neden oluşur bu konuya biraz eğilmekte fayda var diyoruz.

İdrar taşları neden oluşur?

Genetik nedenler, kalıtım ile geçen sebeplerden dolayı idrar taşları oluşabilmektedirler.

Kırmızı ette ki fazla tüketim idrar taşı oluşumu üzerinde oldukça etkilidir.

Sıvı alımında ki yetersizlik idrar taşı oluşumunun önemli nedenlerinden biridir.

Kirli su tüketimi de idrar taşı oluşumu üzerinde etkilidir.

İdrar kanalı böbrekler ile doğrudan ilgili olduğu için böbrek iltihaplanması da idrar taşlarının oluşum nedenleri arasında yer almaktadır.

İdrar taşlarından uzak kalabilmek için içtiğimiz suya mutlaka dikkat etmemiz gerekmektedir.

İdrar Taşları İçin Bitkisel Kür

Yaklaşık 250 gram kadar hardal ununu ılık su ile açıyoruz. Lapa kıvamına gelene kadar açtığımız hardal ununu bir bez veya en güzeli bir tülbendin üzerine yayıyoruz. Bez kısmı vücuda gelecek şekilde böbrek kısmına tülbendi sarıyoruz. Tülbendin hardallı kalan kısmının üzerine ise plastik bir parça koyup onun üzerine havlu örtüyoruz. Bunu yapmamızın nedeni ise hardalın sıcak kalmasıdır. Ters örtmemizin nedeni ise hardalın cilde değmesi sonucu oluşabilecek tahrişleri önlemektir. Bu kompresi ağrılar azalana kadar uygulamakta fayda vardır. Etkili bir ev ilacı olan bu teknik idrar taşları için bitkisel kür tarifleri içerisinde en bilindik olanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir