Kırışıklık İçin Bitkisel Kürler

kırışıklık-için-bitkisel-kürYaşlanma ve genetik etkenler nedeni ile ciltte ve deride elastikiyetin kaybolması sonucu oluşan deforme olmuş cilt problemine kırışıklık diyoruz. Pek çok çözümü olmasına rağmen zamana meydan okumak oldukça zordur. Kırışıklık problemi ile karşılaşan kişiler için estetik ve kozmetik en çok başvurdukları çözüm yolları arasında yer alsa da kırışıklığın bitkisel çözümü de son zamanlarda tercih edilen yöntemlerden biridir.  Kırışıklık için bitkisel kürler yazımız içinde yer bulacak, ancak öncelikli olarak kırışıklık neden oluşur bu soruya cevap bulalım.

Kırışıklık Neden Oluşur?

  • Düzensiz uyku saatleri kırışıklığın oluşması altında yatan en etkin nedendir.
  • Birçok sağlık sorununun nedeni olduğu gibi kırışıklığında önemli nedenlerinden biri sigara tüketimidir.
  • Alkol bir diğer kırışıklık nedenlerinden biridir.
  • Stres ağırlıklı yorgun bir yaşam ise kırışıklığı artıran nedenler arasında yer alan başka bir faktördür.
  • Cildin en büyük düşmanı güneş, yine kırışıklık için oldukça etkili nedendir. Kırışıklıklar ile mücadele noktasında yanlış zamanda tehlikeli güneş ışınlarına maruz kalmamak gerekmektedir.
  • Yanlış beslenme ise kırışıklıklar ile aranızda ki bağları giderek kuvvetlendirir.

Kırışıklık İçin Bitkisel Kürler

Herkesin evinde şifalı bitkiler kullanarak uygulayabileceği bu kürler kırışıklıklar ile mücadele de son derece etkin yöntemler olacaklardır.

Kırışıklık İçin Bitkisel Kür

Eritilmiş balmumu kullanılarak yapılan kırışıklık maskesi içinde yer alan bir diğer malzeme ise acıbadem yağı olmaktadır. Bal ve susam kökü ise maskemizin diğer malzemeleridir. Eritilmiş balmumundan, susam kökünden,  acıbadem yağından birer tutam alın ve bir kabın içerisine koyun. Bu karışımın içerisine azar azar bal ekleyerek bir krem formuna sokun. Karıştırarak bir merhem haline getirilen bitkisel kür kırışıklık için oldukça etkili bir silah olacaktır. Bütün bunların yanı sıra kırışıklıkların daha başındayken onlarla savaşmanın yolu oluşum etkenlerini ortadan kaldırmaktır. Yeni yazılarımızda yeni kırışıklık için bitkisel maske tariflerimiz olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir