Kırışıklık Maskesi

kırışıklık-maskesiCilt belli bir yaş seviyesinden sonra elastikiyetini yavaş yavaş kaybetmeye başlar. Cilt yapısında bulunan esnek lifler zaman içerisinde kırılma gösterir ve bu kırılma kasların lifli hale gelemsine neden olur. Önce alında, dudak çevresinde oluşan bu kırışıklıklar için pek çok kırışıklık giderici yöntem olmasına rağmen bizler zorunlu kalmadıkça bitkisel yöntemleri kullanmanızı öneriyoruz. Kırışıklık maskesi çoğu kez cilt kırışıklıkları için etkili olabilmektedir.  Cildinde kırışıklık belirtileri olsun veya olmasın herkes bu maskeleri uygulayarak oluşumlarını engelleyebildikleri gibi aynı zamanda kırışıklıkları ile başı dertte olanlar için bu maskeler mucizeler yaratabiliyor.

Bugün sizlerle kırışıklıklar ile oldukça etkin bir mücadele gerçekleştirecek olan bir kırışıklık maskesi tarifi vereceğiz. Kırışıklık maskesi için gerekli olan malzemeler ise;

  • Tefarik yağı ( 2 damla kadar kullanılacak )
  • Gülyağı ( yaklaşık 5 damla kadar kullanılacak )
  • Limon esansı (karışımın içinde 3 damla kadar kullanılacak )
  • Tatlı badem yağı ( 1 tatlı kaşığı ölçüsü ile kullanılacak )
  • Fındık yağı ( 1 tatlı kaşığı ölçüsü ile kullanılacak )

Bütün bu malzemeleri bir kapta karıştırıyoruz. Homojen bir karışım elde edildikten sonra ise bu karışımı özellikle geceleri yatmadan önce yüz ve boyun bölgesine dairesel hareketler ile uyguluyoruz. Belirli bir süre düzenli bir şekilde uygulanacak olan bu kırışıklık maskesi yüz ve boyunda meydana gelen kırışıklıklar için adeta birebir. Kırışıklıklarınızdan kurtulmak için bitkisel yöntem arayışı içerisinde olanlar için kırışıklık maskesi aradıkları çözüm olacaktır. Kozmetiklerin papucunu dama atan bitkisel kürler ve bitkisel maskeler, pek çok ürünün çözüm bulamadığı sorunlara çözüm olmaya devam ediyor. Güzellik için doğal maddelerden yapılmış ürünleri kullanmaktan kaçınmayın diyoruz ve kırışıklıklarınıza veda etmenize olanak sağlayacak olan bu maskeyi uygulamaya en kısa sürede başlamanızı tavsiye diyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir