BİTKİSEL KÜRLER

Selülite Ev Yöntemleri İle Elveda

selülitSelülit kadınların en sık karşılaştıkları cilt sorunları arasında yer alıyor. Bugünün yemem bozuklukları nedeni ile çok erken yaşlarda selülit problemi ile kadınlar baş başa kalıyorlar. Selülit söz konusu olduğu zaman yapılabilecekler adına bir liste hazırladık bugün sizlere. Gelin selülite birlikte savaş açalım ve bakalım doğal yöntemlerle selülitten ne kadar kurtuluyoruz.

İşte selülite elveda diyeceğiniz altın kurallar;

  1. İlk olarak hayatımıza suyu dahil ediyoruz. Selülit en çok su içemeyen veya az su içen insanlarda görülen bir durumdur. Selülitten kurtulmak için günde en az 1,5 ile 2 litre arasında su tüketmelisiniz.
  2. İkinci olarak selülit tedavisi için yürüyüş en etkin ilaç olacaktır. Çok değil günde sadece 30 ile 45 dakika yürüyüşü hayatınıza katın.
  3. Selülit tedavisi için konserve gıdalara elveda demenin vakti geldi. Konserve gıdaları hayatınızdan uzaklaştırmak selülit için en önemli adımlardan biri olacaktır. Nitekim dondurulmuş gıdalarda konservelere gibi uzak durulması gereken gıdalar arasında. Bunu yanı sıra günümüz yiyecekleri, fastfood ve özellikle kızartmalar selülitin birinci derece yapıcı maddeleri arasında yer almaktadır.
  4. Kahve ve çaya azda olsa dur demek! Hayatımızın büyük çoğunluğunda yer alsa da kahve ve çay önemli ölçüde selülit yapıcı. Bu nedenle selülitle mücadele ederken kahve ve çayı daha az tüketmeliyiz.
  5. Dans etmek selülit için birebir! Bütün dansçıların sıkı ve selülit görüntüsü olmayan bir vücut yapıları vardır. Dans etmek alt deride kendine yer edinen pütürlü selülit tabakasını kıran en önemli etkenlerden biridir.

Selülit için bitkisel kür;

5’er yemek kaşığı ile biberiye, susam ve badem yağını karıştırın. Bu karışımı selülitli bölgeye sürün. Üzerini streç bir film ile sarın. Karışım streç film yardımı ile deri altında yağların kırılıp atılımını sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir