BİTKİSEL KÜRLER

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Bitkisel Kür

siyah-noktalardan-kurtulmak-için-bitkisel-çözümCildini iyi temizleyemeyen ve bakımını tam anlamıyla yapamayanların ortak derdidir siyah noktalar. Peki bu inatçı ve bir o kadarda istenmeyen siyah noktalardan kurtulmak için bitkisel kürler var mıdır? Cevabı tabii ki evet! Burada sizlere bu kürlerden oluşan bitkisel bir çözüm sunacağız.

Siyah noktalara bitkisel çözüm getiren kürlerimizden ilki “elma sirkesi kürü”dür. Bu küre göre haftada en az iki tekrarla birlikte bir miktar suyla birlikte üç kaşık kadar elma sirkesinin kaynatılması ve bu karışımdan çıkan buhara yüzünüzün tutulması sonucu siyah noktalardan kurtulmak artık kaçınılmaz.

Kırlangıç otu kürü de siyah lekelere karşı bitkisel kür özelliği taşımaktadır. Bir tutam kadar kırlangıç otunun bir miktar su ile kaynatılmasından oluşur. Bu karışımı haftada birkaç kez düzenli olarak uygulamanız bu inatçı noktalardan kurtulmanız adına en önemli husustur. Kaynattığınız bu bitkisel kürü bir gece süresince beklettikten sonra bir pamuk yardımıyla siyah noktalarınıza uygulamanız yeterli olacaktır.

Bir başka bitkisel çözümümüzde nane-kekik kürüdür. Diğer bitkisel çözümler gibi nane – kekik küründe de en önemli noktamız devamlılıktır. Eğer devamlılık yani belli aralıklarla tekrar sağlanmazsa, bu çözümler sadece lafta kalacaktır. Nane – kekik küründe bir miktar nane ve kekik yaprakları bir kapta yeterli seviyede suyla birlikte kaynatılırlar. Bir süre soğumasını bekledikten sonra bir peçete ya da pamuk yardımıyla siyah noktaların üstüne lokal olarak uygulanır. Bu sayede gözenekler temizlenir ve siyah noktalara bitkisel çözüm sağlanmış olur.

Domates kürü siyah noktalara karşı pek sık kullanılmasa da tavsiye edilen bitkisel çözümlerden biridir. İyice olgunlaşmış bir domates adeta salça kıvamına gelecek kadar ezilir ve suyu ince bir bez yardımıyla süzülür. Az miktarda gliserin ve iki üç damla kadar asilbent tentürü süzülen domates ile karıştırılır ve şişelenip bir süre bekletilir. Sonraları ciltte beliren siyah noktaların üstüne uygulanarak temizlenme sağlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir