BİTKİSEL YAĞLAR

Anason Yağı ve Faydaları

anason-yağı-ve-faydalarıMısır kökenli bir yağ olan anason yağı eski çağlardan pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktaydı. Anason yağı daha sonra Avrupa, Asya ve tüm dünyada hastalıkların tedavisinde kullanılan ana maddelerden biri haline geldi. Bugün bitkisel yağlar konusunda anason yağının faydaları hakkında konuşacağız.

Anason yağı faydaları;

Kuru öksürükten kurtulmak için anason yağının birebir olduğunu söylemeden edemeyeceğiz. Kaynayan suyun içine birkaç damla anason yağı damlatın ve suyun buharına kendinize vererek buhar banyosu yapın. Öksürüğünüzden kısa sürede eser kalmayacaktır.

Anason yağı faydaları arasında sayacağımız bir diğer konu ise solunum yolları rahatsızlıkları için anason yağının faydaları konusudur. Astım, nefes darlığı gibi rahatsızlıklar için anason yağı mucizeler yaratabilmektedir.

Anason yağının bir başka kullanım amacı ise saçlı deriyi bitlerden arındırmaktır. Bir miktar anason yağı ile badem yağı karıştırılıyor ve saçlı deriye masaj yapılarak yediriliyor. Anason yağının saçları bitlerden arındırmakta oldukça etkili olduğunu sizlerde göreceksiniz.

Anason yağı iyi bir balgam söktürücüdür.

Anason yağı migren tedavisi için kullanılan şifalı bitkiler arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir