NE İYİ GELİR?

Uykusuzluğa Ne İyi Gelir?

uykusuzluğa-ne-iyi-gelirUykusuzluk problemi pek çok fiziksel ve psikolojik nedenle birlikte gün yüzüne çıkan ve kişide önemli yaşam bozukluklarına neden olan bir rahatsızlıktır. Bugün sizlerle uykusuzluk problemine iyi gelen bitkileri konuşacağız. Hangi bitkiler uykusuzluğu giderir? Uykusuzluğa iyi gelen şifalı bitkiler nelerdir soruları konu başlıklarımızı oluşturuyor.

Uykusuzluğa iyi gelen şifalı bitkiler;

Kedi otu: Kedi otu bitkisi uykusuzluk problemi için en etkili şifalı bitkiler arasında yer almaktadır. Pek çok yabancı ülkede kedi otu bitkisi uykusuzluk problemi için bitkisel ilaçlar arasında yer almaktadır. Kedi otu bitkisi sayesinde uykusuzluk kabusunu tarihe karıştırabilirsiniz. Ülkemizde kedi otu bitkisi daha çok kedi otu kökü adı altında bilinmektedir. Yabancı ülkelerde kedi otu bitkisi reçeteye gerek duymadan satılabilen bitkisel bir ilaçtır. Beyne yatıştırıcı ve sakinleştirici etki eden kedi otu sinir sistemi üzerinde de oldukça olumlu etkilere sahiptir.

Kedi otu tüketiminde aşırıya kaçılması görmede bulanıklığa, sabahları halsiz uyanmaya neden olur. Kedi otu tüketirken dozunda tüketmeye dikkat etmenizde fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir