BİTKİSEL YAĞLAR

Rezene Yağının Faydaları ve Kullanımı

rezene-yağının-faydaları-ve-kullanımıÇiçeksi bir bitki olan rezeneden elde edilen rezene yağı daha önceki yazılarımızda faydalarından bahsettiğimiz bir bitkisel yağdır. Bugün sizlerle rezene yağının kullanımı üzerine hazırladığımız bu yazımızı paylaşacağız. Yediden yetmişe herkesin kullandığı rezene yağı küçük büyük fark etmeksizin hastalıkların tedavisinde alternatif bir tıp aracı oluyor. Öncelikle rezene yağının faydaları konusunu kısaca hatırlayalım.

Rezene yağının faydaları; rezene yağı mide rahatsızlıkları tedavisinde kullanılan, balgam kesme, balgam söktürme özelliği olan şişkinlik ve gaz problemleri için akla ilk gelen bitkisel yağlar arasında yer alır. Rezene yağı adet sancılarını giderici, menopoz dönemlerini rahat geçirmeyi sağlayan bir yağdır. Rezene yağının faydaları içerisinde anne sütü artırması ve soğuk algınlığına iyi gelmesi de yer almaktadır.

Rezene yağının kullanımı; rezene yağını 2 yaşından küçük çocuklar için kullandırırken çocukların içme suyuna 1 veya 2 damla katılarak alınması sağlanır. 2 yaşından büyük çocuklar için ise rezene yağı kullanımı içme suyu içerisine 3 veya 4 damla rezene yağı katılması ile mümkündür. Büyükler ise rezene yağını 7 damlaya varana kadar kullanabilirler. Rezene yağını cilde uygulamak isteyenler ise masaj yolu ile uygulayabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir