BİTKİSEL YAĞLAR

Elma Yağı Faydaları, Elma Yağı Kullanımı

elma-yağı-elma-yağı-faydalarıElmanın hayatımızda ki yeri oldukça geniş, bir meyve olmaktan çok daha fazlasına sahip olduğunu her geçen gün bizlere gösterircesine elma faydalarını bitirmiyor. Bugün ise elmanın bitkisel yağ haline dönüştürülmüş şekli ile ilgileneceğiz. Bitkisel yağlar sınıfından elma yağının faydaları nelerdir, elma yağı nasıl kullanılmalıdır bu konu işleyeceğiz.

Elma yağının faydaları;

  • Elma yağı faydaları içinde özellikle bebeklere harici kullanımda sağladığı kolaylıklar yer almaktadır. Elma yağının bebekler üzerinde soğuk algınlığı, grip, gaz sancısı için kullanıldığı bilinmektedir. Aynı zamanda elma yağı bebeklerde terlemeyi önlemekte ve idrar atımını artırmaktadır.

Elma yağının bebekler için kullanımı;

Birkaç damla elma yağını elinize damlatın ve bebeğinizin sırt bölgesine, karın bölgesine ve ayak bölgesine masaj yaparak yağı uygulayın.

  • Elma yağının faydaları içinde yer alan farklı bir konu ise kadınların en önemli sorunlarından biri olan adet düzensizliği için kullanılmasıdır.
  • Elma yağı aynı zamanda kozmetik amaçlı da kullanılmaktadır. Cilt bakımında son derece etkin olan elma yağı, cildi temizleme amacı ile de çok sık tercih edilmektedir.

Elma yağı kullanımı;

Bir çay bardağı suyun içerine 3 damla elma yağından damlatın. Bu karışımı yetişkin bir insan olarak her gün bir kere içebilirsiniz. Günde birden fazla tüketmek ise farklı sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Fakat bebeklere bu karışımı içirmiyoruz. Onlara dahili değil harici yöntem ile sadece masaj yaparak uyguluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir