Kekik Yağı Faydaları

kekik-yağı-faydalarıPek çok et yemeği için baharat ve tat katıcı olarak kullanılan kekik, kendinden elde edilen yağ ile de pek çok sağlık sorunu için bitkisel bir tedavi edici vazifesi görüyor. Kekik yağının faydaları üzerine hazırladığımız bu yazımız ile bitkisel yağlar ailesinin bu önemli ferdini daha yakından tanıyacaksınız.

Kekik yağı faydaları;

Kekik yağı faydaları arasında bronşit, soğuk algınlığı gibi pek çok kış rahatsızlığına bitkisel tedavi oluşturması yer almaktadır. Grip olduğunuzda kekik yağından faydalanabilirsiniz.

Solunum yolları rahatsızlıkları içinde kullanılması önerilen kekik yağı aynı zamanda dişlerde oluşan iltihaplar için oldukça etkilidir.

Kekik yağının faydaları içinde öyle bir özellik var ki buna eminiz sizlerde şaşıracaksınız. Bitkisel yağlar arasında yer alan kekik yağının tam bir yağ yakıcı olduğunu biliyor muydunuz? Kekik yağı kilo problemi yaşayanlar için yağ yakıcı bir bitkisel yağ olarak kullanılmaktadır.

Kurt düşürücü bitkisel yağlar içinden kekik yağı! Evet kekik yağının önemli özelliklerinden biri de bağırsakta ki kurtlardan vücudu arındırmasıdır.

Kekik yağı aynı zamanda yara ve yanıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir