BİTKİSEL YAĞLAR

Kakao Yağının Kullanımı

kakao-yağının-kullanımıKozmetik yönü kadınların akıllarından bir an bile çıkaramadıkları sorunlara çözüm olan kakao yağı kullanımı şekilleri ile bugün Bitkisel Dermanlar ailesinin konuğu. Çatlak tedavisi için kakao yağından daha önce bahsetmiştik. Tropikal bölgelerde yetişen kakao karında oluşmuş çatlaklar ve göğüste oluşmuş çatlaklar için adeta bitkisel bir mucizedir.

Kakao yağı kullanımı;

Sizler kakao yağını çatlak tedavisi için kullanacaksanız eğer haricen uygulamanız oldukça mantıklı olacaktır. Nitekim kakao yağı harici uygulamada masaj yolu ile uygulanmaktadır. Kakao yağı ile çatlaklarınıza masaj yapabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde çatlaklarınızın gün geçtikçe daha yumuşak bir görüntüye bürüneceğini göreceksiniz.

Kakao yağının kullanımı;

Kakao yağı diğer problemler için ise dahilen kullanımı mümkün olan bitkisel yağlar ailesi içerisinde yer alır. Besleyici özelliği olan bitkisel yağlardan kakao yağı şeker üzerine 3 veya 4 damla damlatılıp tüketilebilmektedir. Veya kakao yağını bir Türk kahvesi fincanı su içerisine birkaç damla damlatıp da içebilirsiniz.

Bitkisel yağlar dahilen veya haricen kullanılırken mutlaka bir uzmandan sağlık tetkiki yaptırmak gerekmektedir. Bazı durumlarda zararlı hale gelebilen bitkisel yağlar kullanılırken mutlaka dozunu aşmamak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir