BİTKİSEL YAĞLAR

Saç İçin Bitkisel Yağlar

saç-için-bitkisel-yağlarBitkisel yağlar arasında bazı yağların saçların uzamasında itici güç olduğunu, saçları güçlendirdiğini, saçlara doğallık ve parlaklık kattığı bir gerçek. Ancak bu bütün bitkisel yağlar saçlar için faydalıdır anlamına gelmiyor.  Ayrıca bazı bitkisel yağlar direk saça temas etmeden önce bazı işlemlerden geçmelidir. Yani taşıyıcı yağ denilen bazı başka yağlarla karıştırılmalıdır ki tahriş edici etkileri önlensin.  Bu yazıda bazı bitkisel yağlar hakkında kısaca bilgiler vereceğiz.

Saçlarıyla problemli insanlar için biberiye yağı tavsiye edebileceğimiz bitkisel bir yağdır. Bu yağ saçın daha hızlı uzamasında etkilidir.

Bitkisel yağlar arasında jojoba yağı da saç için bitkisel yağlar arasında sayılabilir. Bu yağ ölü saç derisi hücrelerini ve diğer saç bakım ürünlerinden kalma artıkların temizlenmesi konusunda bir numaradır. Kepeğe karşı etkilidir.

Lavanta yağı ise saç için bitkisel yağlar arasında saç dökülmelerini önleyen yağ olarak bilinmesine rağmen bu konuda yeterli bilimsel veri elde edilmemiştir. Bunu diğer bitkisel yağlar ile karıştırarak saç derisine masaj yapıp kan dolaşımını hızlandırarak saç köklerini kuvvetlendirebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı ise bitkisel yağlar arasında saç için bitkisel yağlar arayan insanlara tavsiye edilen en popüler yağdır. Yıpranmış saçları besler ve saça parlaklık katar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir