BİTKİSEL YAĞLAR

Karabaş Yağı

karabaş-yağıBitkisel yağlar ailesi bugün yepyeni bir bitkisel yağ çeşidi ile Bitkisel Dermanlar okuyucuları ile bir araya geliyor. Karabaş yağı ve faydaları üzerine hazırladığımız yeni yazımız ile sizlerleyiz. Çok bilinmeyen bir bitkisel yağ çeşidi olan karabaş yağı oldukça faydalıdır. Özellikle kalp damar sertliği sorunu yaşayanlar için karabaş yağı kullanımı hayli önemlidir. Şimdi gelin bitkisel yağlar ailesinin bu yeni üyesinin faydaları nelerdir tek tek inceleyelim.

Karabaş yağı faydaları;

Günümüzün en önemli sorunları arasında yer alan damar sertliği için bugüne kadar bitkisel yağlar ailesinden pek çok isimden bahsettik. Bugün o isimlere bir yenisini daha ekliyoruz. Karabaş yağı damar sertliğine iyi gelen bir yağdır.

Karabaş yağının faydaları içinde yer alan bir diğer madde ise kolesterol! Kolesterol için hayli faydalı bir yağdır ve kolesterol sorunu yaşayanlar için tavsiye edilmektedir.

Şeker düşmanı karabaş yağı! Karabaş yağı yüksek şeker sorunu yaşayanlar tarafından kullanılması gereken bir bitkisel yağdır.

Karabaş yağının faydaları içinde yer alan başka bir konu ise uykusuzluktur. Uykusuzluğa iyi gelen karabaş yağı uykusuzluk sorunu yaşayanlar tarafından tercih edilmelidir.

Egzama hastalığı tedavisi için karabaş yağından faydalanılır.

Sivrisinek düşmanı karabaş yağı! Sivrisineklerden korunmanın bitkisel bir yolu olan karabaş yağı sizi bu canlılardan uzak tutmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir