DİYETLER

Karatay Diyeti Nasıl Yapılır?

karatay-diyeti-nasıl-yapılırKaratay diyeti Kardiyoloji Profesörü Canan Karatay Efendigil’in bizlere sağlıklı yaşam için önerdiği ve hayat boyu kullanabileceğimiz bir diyettir. Uygulanabilirliği aslında kolay ama bizim Anadolu insanının köklü alışkanlıklarını değiştirmeyi hedefleyen bir diyet olan Karatay diyeti daha sağlıklı ve uzun bir ömür için faydalı bir diyet.

Karatay diyeti diğer bilinen diyetlerin aksine kolesterol ve kırmızı et düşmanı değil. Öyle salatalarla da günü geçiştirmemizi öğütlemiyor.

Karatay diyeti aslında hayatımızı tehdit eden ve insülin salgısını sürekli yüksek tutan 3 zehirden uzak durmamızı öğütlüyor. Bu 3 zehir mutfaklarımızı yüzyıllardır süsleyen rafine tuz rafine şeker ve rafine un mamullerinin hepsi.

Karatay diyeti 3 beyazı eroin gibi bir uyuşturucudan da daha kötü olarak gören Profesör Canan Karatay’a ait bir diyet olduğu için bu diyette kesinlikle tuz –şeker ve un kullanılmıyor. Geri kalan her şey serbest. Elbette yine aşırıya kaçmamak şartı ile.

Karatay diyeti nasıl yapılır?

Karatay diyeti nasıl yapılır sorusunun cevabı verilirken belirlenen bir listeye göre gitmeye gerek yok. Sadece yaşamımızdan 3 beyazı çıkarmamız kafi. Ama illa ki ben bir liste istiyorum diyenlere ve

Karatay diyeti nasıl yapılır diye soranlara kahvaltılarda haşlanmış yumurta+ceviz+Antep fıstığı tuzsuz zeytinle peynirler ve şekersiz çaylar önerilebilir.

Öğle yemeklerinde bol salatalar, ızgara kırmızı ve beyaz etler, mevsimlik sebzeler yoğurt ve meyve önerilebilir.

Akşam yemeklerinde ise yine kuzu pirzola, bonfile, ızgara et ve kebaplar bol yeşil salatalar ve meyve öneriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir