DİYETLER

Karatay Diyeti Nedir Nasıl Uygulanır?

karatay-diyeti-nedir-nasıl-uygulanırKaratay diyeti yerli bir diyet. Öyle Fransızlardan ve farklı kültürlere sahip topluluklardan beslenmeyen bir diyet. Bu durum yemek kültürümüze uyan ve uygulanabilirliği kolay bir diyet çıkarıyor karşımıza. Karatay diyeti ünlü Kardiyolog Canan Karatay tarafından önerilince gönlümüz daha bir rahat oluyor. Karatay diyeti bol miktarda hayvansal etlerden balıklardan tavuk etinden zengin bir diyet. Özellikle kuruyemiş ( fındık-fıstık-ceviz-kabak çekirdeği) gibi kilo yapar diye korktuğumuz enerji kaynaklarına gönül rahatlığıyla yönelmemizi salık veriyor.

Karatay diyeti zengin bir diyet olmasının yanında bizleri yıllardır besleyen yalancı besinler olan Ekmek-şeker-tuz gibi karbonhidrat kaynaklarından uzak kılmaya çalışıyor.

Karatay diyeti ile istediğiniz kadar çay içebiliyorsunuz ama şeker yasak.

Karatay Diyeti Nasıl Uygulanır?

Karatay diyeti nasıl uygulanır sorusu şöyle cevaplanabilir. Belirli bir dayatması yoktur bu diyetin. Sadece 3 beyaz zehirden uzak durmamızı ve yaşamımıza egzersiz katmamızı öneriyor. Karatay diyeti nasıl uygulanır sorusunun cevabını merak eden insanların şunu bilmesi gerekir: diğer diyetlerin aksine bol kırmızı et-bonfile-pirzola ızgara etler kebaplar közde biberler serbest. Ekmek şeker ve tuz yasak. Bunların dışında her şey serbest. İnsülin direncini yüksek tutan ve karaciğerin ha bire insülin salgılamasına neden olan şey hareketsiz yaşam ve karbonhidratlardır. Eğer bunları yaşamımızdan silip atarsak tüm vücut sistemlerimiz kendini yeniden toparlayabilir. Diyet uzun yıllar uygulanabilir bir diyet olmasının yanında uzun vadede sağlıklı kilo da verdirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir