DİYETLER

3 Günde 3 Kilo Verme

3-günde-3-kilo3 günlük şok diyet programlarıyla biran önce kilo vermek ve hayalini kurduğu elbisenin içine girmeyi arzu edenler hızlı kilo verme yolları ile ilgili mucizeyi tüyolar için internet başına geçmeye devam ederken, hekimler ve diyetisyenler hafta 1-2 kilodan fazla kilo verilmesini sağlayan beslenme programlarının ciddi riskler içerebileceğinin altını çiziyor. Hızlı kilo vermek hemen herkesin ortak dileği olmasına karşın 3 günlük şok diyet programlarıyla aslında vücuttaki suyun atıldığını ifade eden diyetisyenler, yaşamsal faaliyetlerin sağlıklı biçimde sürdürülmesi için muhtaç olunan suyun belirli bir oranın üzerinde dışarı atılmasının iç organlar üzerinde önemli etkileri olabileceğini söylüyor.

3 Günde 3 Kilo Verme

Çok düşük kalori alımını hedefleyerek 3 gün içerisinde 3 kilo verdiren program, kişinin metabolizmasının ciddi bir strese maruz kalmasına neden olabilmekte. Su kaybının yanı sıra kasların da kaybedilmesine neden olan bu tür diyetler, hızlı kilo vermek isterken sağlıktan olunmasından ve verilen kiloların da misliyle geri dönmesinden sorumlu olabilir. Bu sebepten ötürü hızlı kilo verme yolları yerine bir ömür boyunca daha sağlıklı bir beslenme alışkanlığına yelken açılması gerekiyor. Yani diyet esasen birkaç günlüğüne metabolizmayı strese sokmak ve resmen aç kalarak ıstırap çekmek değil, bir defa başlanarak bir ömür boyunca devam edecek beslenme alışkanlığı değişimleridir.

One thought on “3 Günde 3 Kilo Verme

  • betul

    Ben 62 kiloyum boyum uzun gostermyrm 19 yasndayim sezerynla dogum yaptim gobegm sarkti bunu nasik eritirm acaba bu diyet bana uygunmudr egzersz ve yuruyuste yapiyrm duzenli olarak

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir