DİYETLER

Diyet Yaparken Yapılan Yanlışlar

Diyet Yaparken Yapılan YanlışlarDiyet esnasında pek çok kez doğru bildiğimiz yanlışları tekrar etmişizdir. Buda diyetimizin başarısızlıkla sonuçlanmasına neden olmuştur.Bugün sizlerle diyet yaparken ne tip yanlışlar yaptığımızın üzerinde duracağız. Diyet esnasında yanlış yapılanlar ve bunlar yerine ne yapmak gerekir bugün Bitkisel Dermanlar okuyucularının cevap bulacağı sorular.

Diyette yapılan yanlışlar nelerdir?

Diyet esnasında uzun süreli aç kalmak zayıflamanıza neden olmaz! Diyet yaparken en çok yapılan yanlışlardan biridir uzun süreli açlık. Oysa ki zayıflamak için az ölçülerde sık sık yemek yemeniz gerektiğini biliyor musunuz? Küçük öğünlerle sık sık yemek yemek metabolizma hızınızı artıracak ve yağ yakımınızı hızlandıracaktır. Diyet esnasında sıklıkla yapılan uzun süreli açlık ise yağ yakım hızınızı düşürecek ve metabolizma hızınızı yavaşlatacaktır.

Geç kahvaltı yapmak! Kahvaltıyı atlamak veya sabah kalktığınızda açlık duygunuzun az olmasından faydalanmaya çalışarak öğün atlamak diyette yapılan yanlışlar arasında yer almaktadır. Kahvaltı bir diyetin olmazsa olmazıdır ve mutlaka erken saatte kahvaltı yapmanız gerekmektedir. Normal koşullarda en geç saat 9.00 olmadan kahvaltınızı yapmış yada yapıyor olmalısınız. Vücudunuzun erken harekete geçmesi yağ yakımının da erken başlamasına neden olacaktır.

Diyette yapılan yanlışlar arasında diyet esnasında çok çay ve kahve tüketmekte yer almaktadır. Açlık duygunuzu yada bişeyler yeme içme duygunuzu bastırmak için sık sık çay kahve tüketmeye yönelmek, vücutta fazla toksin birikmesine neden olacaktır. Bunun yerine gün içinde 1-2 fincan bitki çayı tüketmek hem metabolizma hızınız üzerinde hem de toksin atımı hızı üzerinde son derece etkili olacaktır.

Bugün sizlerle diyet yaparken yapılan yanlışlar nedir sorusunun cevabını en sık karşılan bir kaç hata ile örneklendirdik. Diyette yapılan yanlışlar yeni yazılarımızda sizlerle olmaya devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir