DİYETLER

İsveç Diyeti

isveç-diyetiİsveç diyeti yıllardır özellikle de zarif kalmak isteyen ünlü bayanlarca uygulanan bir diyettir. İsveç diyeti diğer diyetlere oranla biraz daha karmaşık bir diyet olarak karşımıza çıkıyor. İsveç diyeti uygulayan binlerce kişi 15 gün gibi bir zaman zarfında 7 kilogram verdiğini belirtiyor.

İsveç diyeti diğer diyetlere oranla metabolizmanın işleyişini ve alışıla gelen geleneksel yemek yöntemlerini tamamen değiştiriyor.

İsveç diyet özellikle Amerikan Kalp Vakfı tarafından kalp sorunu olmayan ve 35 yaşın altında olan fazla kilolu insanlara önerilen bir diyettir. İsveç diyet bir paket olarak 13 gün yapılmakta ve bırakılmaktadır. İsveç diyet merak edenler için şöyle:

Sabah kahve ve 1 kesme şekeri emmek- Öğle 2 yumurta 1 domatesi ve 1 porsiyon ıspanak. Akşam 200 gram biftek ve bol limonlu salata. İsveç diyet uygulayanlar kesinlikle ilk pakette zorlanabilir. Çünkü uygulanan bu diyette sabah kahvaltısı sadece 1 fincan kahve ve 1 kesme şekerle geçiştiriliyor. Üstelik bu diyette yoğurt yumurta ve bol limonlu salata tüketimi ile birlikte günde zorunlu olarak 2 litre su tüketilmesi gerekiyor. Yağsız yiyecekler yasak ve ara öğünler yasak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir