KAÇ KALORİ

1 Orta Boy Köfte Kaç Kalori?

1 Orta Boy Köfte Kaç KaloriMutfaklarımızdan ve masalarımızdan eksik etmediğimiz bir lezzettir köfte. Diyet listelerinde ise mutlaka yer alır. Bugün sizlerle bir köfte kaç kalori, diyette kaç adet köfte yemek gerekiyor, köfteyi diyet esnasında hangi sıklıkla yemek gerekiyor sorularının cevabını paylaşacağız. Köfte kalorisi özellikle pişirme yöntemi başta olmak üzere pek çok şekilde değişiklik göstermektedir. Örneğin içerisine kattığınız malzeme değişikliği ve malzeme oranının değişikliği köftenin kalorisi üzerinde etkin bir belirleyicilik göstermektedir.

Diyet yaparken nasıl köfte yenmeli?

Diyet esnasında size önerilen köfte türü ızgara köftedir.Izgarada veya yağsız tavada yapılan köfte diyet esnasında önerilen köftedir. Eğer yağda kızartılmış bir köfteyi diyet yemeği olarak yerseniz kilo almış ve diyet dışına çıkmış olursunuz.

Izgara köfte kaç kalori? 1 köfte kaç kaloridir?

1 köfte ortalama olarak 120 gram gelmektedir. 1 adet köfte 50 kalori olmaktadır.  3-4 adet köfte ise 1 porsiyon köfte olarak geçmektedir. 4 orta boy ızgara köftenin kalorisi ise yaklaşık olarak 200 kaloridir.

Diyette kaç tane köfte yenmeli?

Haftada 2 veya 3 kez diyetinize köfte menüsü koyabilirsiniz. Bir menüde ise 3 veya 4 adet köfte tüketebilirsiniz. Bu köftenin daha öncede söylediğimiz üzere mutlaka ızgara köfte olması gerekmektedir. Yağda kızartılmış köfteden mutlaka kaçınınız. Ayrıca köfte yaparken içerisine ekmek yada galeta unu katıyorken biraz cimri davranmanızda fayda görüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir