DİYETLER

Patates Diyeti Nasıl Yapılır?

patates-diyeti-nasıl-yapılırPatates diyeti adından da anlaşılacağı gibi patates ağırlıklı bir diyettir. Patates diyeti uygulayanlar özellikle patatesin pişirilmesine dikkat etmeleri gerekir. Patates diyeti uygulamak isteyenler patates kızartmasından uzak durmalı. Patates diyeti patatesin iyi bir doyurucu besin olmasının yanında az kaloriye sahip olmasına dayanarak sunulan bir diyettir. Patates diyeti derken haşlanmış patatesten bahsediyoruz. Patates kızartması çok iyi bir kilo yapıcıdır. Bu nedenle Patates diyeti uygulayanlar haşlanmış patatese diyet boyunca talim etmek durumunda Patates diyeti uygulayarak kısa zamanda çok kilo veren birçok insan var. Fakat bu diyetin uzun süre kullanılması önerilmez.

Patates diyeti nasıl yapılır?

Patates diyeti nasıl yapılır sorusunun cevabını haşlanmış patatesin az kalori içermesi ve tok tutması ön bilgisine dayanarak tüm diyet boyunca sadece haşlanmış patatesle beslenmeye talim etmek olarak verebiliriz. Patates diyeti nasıl yapılır sorusuna cevap olarak aşağıdaki menüyü vermeyi uygun bulduk:

7 gün boyunca uygulanacak diyetin ilk üç günü sabah, öğle ve akşam vakitlerinde ikişer adet haşlanmış patates tüketimi ile yetinmek ve diğer günlerde ise haşlanmış patatesin tek öğüne indirilmesi ve diğer öğünlerde elma mandalina tavuk ızgara balık veya bonfile ve salata tüketimi ile diyeti tamamlamaktan ibarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir