NE İYİ GELİR?

Yüksek Tansiyona Ne İyi Gelir?

yüksek-tansiyona-ne-iyi-gelirYüksek tansiyona ne iyi gelir?  Yüksek tansiyon bir kalp hastalığıdır. Kalbin kan pompalarken damarlara kanın yaptığı basınç ile kalbin dinlenme aşamasında kanın damarlara yaptığı basınç ölçülerek kan basınç değerleri kabul edilen değerlerin üstüne çıktığında yüksek tansiyon hastalığı teşhisi konulur.

Yüksek tansiyona ne iyi gelir sorusu yüzbinlerce tansiyon hastasının cevabını merak ettiği bir sorudur.

Yüksek tansiyona ne iyi gelir diye sormadan önce yüksek tansiyonu olan hastaların acilen bir kardiyoloji ya da dahiliye uzmanına görünmesi gerekir.

Yüksek tansiyon tedavisi yapılırken ömür boyu kullanılmak üzere çeşitli dozlarda ilaçlar verilir. Bu ilaçlar tansiyon değerleri  8/12 mm HG  üzerinde olan hastalara verilmektedir. Gün içinde yapılan rutin tansiyon ölçüm işlemlerinde  9/12   9/13  ve 9-10-11-12 (küçük)/14-15-16-17-18-19 ( büyük) değerler yüksek tansiyon hastası olduğumuzun kanıtıdır.

Yüksek tansiyon tedavisi yapılırken tıbbi çözümlerin ilaçla tedavi olduğunu belirtelim.

Yüksek tansiyon tedavisi yapılırken alternatif tıp çözümleri arayanlar için ilke defa Rus doktorlar tarafından ortaya atılan sarımsak limon kürü yaygın olarak kullanılmaktadır. 2 litre saf limon suyu ve 20 baş sarımsak bir kavanoza konur ve 25 gün bekletilir. Bu aşamadan sonra her sabah yarım çay bardağı bu kürden içilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir