NE İYİ GELİR?

Kansızlığa Ne İyi Gelir?

pırasaKansızlığa iyi gelen bitkiler?

B12 eksikliği ile birlikte başlayan kansızlık insanlarda pek çok soruna sebebiyet vermektedir. Halsizlik, kolay hastalanma, saç dökülmesi, kalp çarpıntısı, nefes darlığı gibi pek çok sorunun önemli bir sebebidir kansızlık. En ufak bir iş yaptığınızda yoğun bir şekilde hissettiğiniz yorgunluk hissi kansızlığın en belirgin özellikleri arasında yer almaktadır. Kansızlıkla mücadelenin birinci koşulu beslenmekten geçmektedir. Doğru bir beslenme şekli ile kansızlık problemi büyük ölçüde tedavi edilmektedir. Bu yazımızda sizlerle kansızlık tedavisi için kullanılan şifalı bitkileri yazacağız. Kansızlık için şifa veren bu bitkilerin en önemli ve ortak özellikleri B12 yönünden oldukça zengin olmalarıdır.

Kansızlık tedavisi için kullanılan bitkiler arasında en çok bilineni pırasadır. Pırasa tüketerek kansızlık probleminize tedavi uygulayabilirsiniz. Pırasa kansızlık için şifalı bir bitkidir.

Kansızlığın şifalı bitkileri arasında yer alan bir diğer şifalı bitki ise ısırgan otudur. Isırgan otunun mucize faydaları arasında kansızlık tedavisi için oldukça iyi gelmesi tüketimi için önemli bir nedendir.

Kansızlık için şifa veren bitkiler için koyu yeşil yapraklı tüm bitkileri sayabiliriz. Koyu yeşil yaprakları ile dikkatleri çeken tüm bitkiler B12 ve demir açısından son derece dolu oldukları için kansızlık tedavisi için fazlası ile önerilen besinlerdir.

Kansızlık tedavisi için diğer önemli noktalar;

Kansızlık için önerdiğimiz şifalı bitkiler dışında özellikle belirtmemiz gerekmektedir ki et tüketimi kansızlık için çok önemli bir etkendir. Sağlıklı tüketilen et B12 ve demir yönünden bir bitkiden daha fazla yararlı olabilmektedir. Zira ette bulunan B12 ve demirin kan tarafından emlimi bitkilerde bulunan B12 ve demire göre çok daha fazladır. Bu nedenle kansızlık tedavisinde et tüketimine önem göstermek gerekmektedir.

Kansızlık için yumurta da önemli bir besindir. Kansızlık tedavisi için özellikle yumurta sarısı B12 ve demir açısından çok zengindir.

• Bir diğer kansızlık besini ise baklagillerdir. Baklagillerin tüketimi kandaki demir açısından önem arz etmektedir.

One thought on “Kansızlığa Ne İyi Gelir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir