NEYE İYİ GELİR?

Çarkıfelek Neye İyi Gelir?

çarkıfelek-neye-iyi-gelirÇarkıfeleğin faydaları nelerdir?

Bir diğer adı fırıldak çiçeği olan çarkıfelek; güney Amerika’da yetişen bir bitkidir. Çarkıfeleğin faydaları arasında en çok bilineni çarkıfeleğin uykusuzluk problemlerini giderdiği yönündedir. Çarkıfeleğin faydaları bununla sınırlı değil.

Çarkıfelek neye iyi gelir?

Çarkıfelek neye iyi gelir sorusunun cevabını merak edenler için yapılan araştırmaların ışığında cevap vermeye çalışalım. Çarkıfelek içerdiği kimyasal bileşiklerin etkisi ile merkezi sinir sistemimize ulaşarak bazı beyin hücreleri üzerinde etki göstererek rahatlama sağladığı tespit edilen faydaları arasındadır. Çarkıfelek neye iyi gelir sorusunun en iyi cevabı strese iyi gelir –histeri ve anksiyete bozukluğunda tedavi edici kimyasal bileşikleri devreye girerek tedavi rolü üstlenir diyebiliriz. Uykusuzluk sorununu çözmekteki etkisi büyük bir ihtimalle merkezi sinir sistemimiz üzerindeki olumlu etkileri nedeniyledir.

Çarkıfelek kullanımı:

Çarkıfelek bitkisi geceleri yatmadan 2 saat önce çay şeklinde demlenerek içilirse fayda gösterir. Özellikle uyku ile arası olmayanlar için faydalı olan bu bitkinin stres önleyici –rahatlatıcı etkisi vardır. Bu etkilerle rahat bir uyku uyumak için çarkıfelek çayı için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir