NEYE İYİ GELİR?

Havlıcan Neye İyi Gelir?

havlucanHavlucan bir diğer tabir ile havlıcan ile birlikteyiz. Havlıcan oldukça şifalı bir bitkidir. Öyle ki havlıcanın faydaları ile birçok hastalığa bitkisel dermanlar bulunduğu bir gerçektir.  Havlıcan zencefiller ailesine ait bir üyedir.  Fakat havlıcan bitkisi maalesef tüm şifalarına rağmen ülkemizde yetişmeyen uzak doğudan ithal edilen bir şifalı bitkidir. Uzak doğunun efsanevi topraklarında getirdiğimiz havlıcan bitkisi aslında bu bitkinin köküdür.

Havlucanın faydaları arasında en dikkat çekeni ise bir büyüme problemi olan çocukların altını ıslatmasına çare olmasıdır. Havlıcan kökü bu önemli soruna derman olan mucizevi bir şifalı bitkidir. Havlıcanın faydaları içerinde yer alan bir başka özellik ise mideyi kuvvetlendirmesidir. Havlıcan bitkisi mideyi kuvvetlendirerek mide hastalıklarına derman olmaktadır. Havlıcan kökü faydaları romatizma ağrılarına son vermesi ile devam etmektedir. Havlucanın baş ağrısı, migren ve baş dönmesi gibi şikayetlere derman olması ise bir diğer şifasıdır. Havlıcan bitkisi ile grip gibi kış hastalıkları da şifa bulabilmektedir. Alternatif tıpın uzak doğu topraklarından getirdiği bu bitkisel derman ile hastalıklarınıza çare bulmak için acele edin.

Doğa bütün şifalarını bütün sorunların çözümlerini aslında kendi doğal kitabında bir sır gibi saklıyor. İşte havlıcan bitkisi kökü doğanın insanlara sunduğu gün yüzüne çıkmış bu sırlardan biridir.  Havlıcan bitkisi kökü aynı zamanda iştah açıcı bir özelliğe de sahiptir. İştah açan bu bitkinin orta çağ dönemlerinde cinsel gücü artıran bir afrodizyak olarak kullanıldığını biliyor muydunuz? Havlıcan kökü cinsel gücü artıran şifalı bitkiler arasında ki yerini bundan asırlar önce almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir