NEYE İYİ GELİR?

Karanfil Neye İyi Gelir?

Karanfil Neye İyi GelirKaranfil öncelikle zihni açarak, doğal yöntemlerle hafızayı güçlendirir. Tadı ve kokusuyla öncelikle rahatlık ve ferahlık verir. Sonrasında bazı içecek ve tatlı gibi yiyecekler de tadın rehasını artırır. Hemen sonra karanfil neye iyi gelir diyecek olursak, ağız kokusuna da iyi gelmektedir. Karanfil mide hastalıkları sonucunda oluşan ağız kokusuna engel olmaktadır.

Karanfil çayı boğaz ağrısı ve öksürük hastalığına da iyi gelmektedir. Üstelik karanfil neye iyi gelir diye merak edenler, ateşli hastalık durumlarında çayı ateşi düşürmektedir. Karanfil çiçeği kaynatıldığı zaman çıkan suyu mide ve bağırsak hastalıklarına iyi gelmektedir. Ayrıca karanfil neye iyi gelir diyecek olursanız, mikropları öldürücü etkisinden de bahsetmek doğru olacaktır.

Bağışıklık sistemi konusunda sıkıntı yaşayan ve kendilerini güçsüz hisseden herkesin karanfil faydaları hakkında doğru bilgi almaları yeterli olacaktır. Hafızanızı karışık ve yorgun hissediyorsanız karanfil faydaları size yardımcı olacaktır. İnatçı balgamları söker ve öksürüğe iyi gelir. Gaz sorunu yaşayan kişiler üzerinde de karanfil faydaları etkisini gösterecektir. Karanfil ishali yok eder ve bağırsak dengesini korur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir