ZAYIFLATAN BİTKİLER

Kiraz Çöpü Zayıflatır Mı?

kiraz çöpü zayıflatır mıKiraz çöpü ya da kiraz sapı aslında bir çok fayda sağlamaktadır. Ne yazık ki bunun bilincinde olmadığımız için böyle bir şansı kaçırıyor ve onu çöpe atıyoruz. Son yıllarda yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkan sonuç ise kiraz çöpünün zayıflamaya faydası var demekte.

Ülkemizde de bol miktarda yetiştirilen kiraz meyvesi, bizim açımızdan mükemmel bir şanstır. Lakin bunun tam bir şans sayılabilmesi için yalnızca meyvesinin değil sapının yani diğer deyişle kiraz çöpü tüketiminin de yaygınlaşması gerekmektedir.

Kiraz sapının faydalarından söz edecek olursak; idrar söktürür, böbreklerin temizlenmesine yardım eder ve vücuttaki fazla suyun atılmasını sağlar. Tüm bunlar ışığında uzman diyetisyenler kiraz çöpü ile zayıflama konusunda yardımcı olarak kullanılabilir demekteler.  Ancak özellikle kiraz çöpü ya da kiraz sapı çayının tüketilmesi bu konuda öncelik taşır. Kiraz çöpü çayının yararları ise özetle şu şekildedir; metabolizma hızını arttırır ve bunun yanında tokluk hissi verir. Tüm bunlar gösteriyor ki kiraz çöpü ile zayıflama mümkündür. Tabi burada alınması gereken ders şudur ki; tek başına yeterli olamaz ancak zayıflama çayı kategorisinde kullanılırsa faydası maksimum seviyeye çıkar.

Tüm bu faydaları sıraladık. Ancak bu faydaları edinebilmek için kiraz çöpü çayının nasıl yapılacağını ve nasıl tüketileceğini bilmeniz gerekmektedir. Kiraz çöpü çayı yarım litre kadar kaynar suyun içine otuz ya da otuz beş gram kadar kiraz çöpü eklenir ve yaklaşık on beş dakika kadar demlemeye bırakılır. Daha sonra üç öğünden önce aç karnına günde üç kez tüketilmesi önerilir.

Kiraz çöpü meyvesi kadar zengin bir içeriğe sahip olması ve ülkemizde de yetişmesinin yaygın olması dolayısıyla önümüzdeki yıllarda kullanım alanını genişletecektir. Sizce bu mucizeden yararlanın.

One thought on “Kiraz Çöpü Zayıflatır Mı?

  • Kiraz Fidanı

    Paylaştığınız bilgiler için teşekkür ederiz.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir